sharapova

Sharapovas i zbritet dënimi në 15 muaj

Tenistja e njohur, Maria Sharapova ka fituar apelin në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv e njohur si CAS, duke reduktuar dënimin nga 2 vitë në 15 muaj.

Periskopi.com Sporti

Rusja tashmë mund të paraqitet në fushën e tenisit në prill të vitit të ardhshëm.

Ajo kishte thënë se edhe sportistë tjerë kanë përdorur substancën Melandioum dhe nuk kanë marrë dënim. /Periskopi.com