Malaga's coach Pellegrini is pictured before Champions League quarter-final second leg soccer match against Borussia Dortmund in Dortmund...Malaga's coach Manuel Pellegrini is pictured before the Champions League quarter-final second leg soccer match against Borussia Dortmund, in the western German city of Dortmund April 9, 2013.      REUTERS/Ina Fassbender (GERMANY  - Tags: SPORT SOCCER)

Pellegrini në Kinë

Periskopi.com Sporti

Manuel Pellegrini është emëruar trajner te skuadra e Super Ligës së Kinës, Hebei China Fortune.

Kiliani ka qenë pa punë që nga fundi i sezonit të kaluar, pasi u largua nga Manchester City për shkak të rezultateve jo të mira.

Në skuadrën e tij të re ka disa yje të njohura si Ezequiel Lavezzi, Gervinho, Stephane Mbia, Gael Kakuta dhe Ersan Gulum. /Periskopi.com