SAN ANTONIO, TX - JUNE 16:  Manu Ginobili #20 of the San Antonio Spurs reacts after making a basket in the third quarter against the Miami Heat during Game Five of the 2013 NBA Finals at the AT&T Center on June 16, 2013 in San Antonio, Texas. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.  (Photo by Kevin C. Cox/Getty Images)

Manu Ginobili edhe një sezon te skuadra e tij

Basketbollisti i San Antonio Spurs, Manu Ginobili ka vendosur që të zhvillojë edhe një sezon tjeter në NBA.

Periskopi.com Sporti

39 vjecari ka refuzuar ofertë edhe nga Philadelphia 76ers që të qëndrojë me Spurs.

Ky eshte sezoni i 15-të i tij që do të zhvillojë në NBA dhe është i lumtur që do të vazhdojë pa shokun e tij Tim Duncan që është pensionuar në këtë sezon në moshën 40 vjecare. /Perikopi.com