Pacquaio-Mayweatherin mund të ndodhë

Manny Pacquaio është rikthyer nga pensionimi dhe ka fituar titullin WBO.

Periskopi.com Sporti

Ai pas fitores ëshë shprehur se mund të përballen përsëri me boksierin amerikan, Floyd Mayweather.

“Jam shumë i lumtur. Kam provuar çdo rundë që ta rrëzoj por isha edhe i kujdesshëm”, është shprehur pas fitores 37 vjeçari.

Pacquiao e kishte fituar titullin WBO për herë të parë më 2010 kur kishte mposhtu Miguel Cotton. E humbi atë dy vjet më vonë në përballje me Timothy Bradleyn, dhe e riktheu pas rimeçit ndaj Bradleyt më 2014.

Dhe në vitin e kaluar e humbi atë në përballje me tani të pensionuarin Floyd Mayëeather, i cili ishte prezent në takimin e mbrëmshëm.

“Po e kam ftuar atë që të vinte sonte këtu”, thotë Pacquiao për Mayweatherin.

Ai është pyetur më pas nëse do të donte rimeç ndaj Mayëeatherit, dhe përgjigja e tij ishte se: “Do të shohim”, duke mos përjashtuar mundësinë e një meçi të dytë. /Periskopi.com

Pacquaio rikthehet me fitore, fiton titullin WBO

Boksieri filipinas Manny Pacquiao, që muaj më parë kishte konfirmuar pensionimin, është rikthyer edhe njëherë në ring për ta fituar titullin WBO.

Periskopi.com Sporti

Ai e mposhti kampionin Jessie Vargas me vendim unanim të gjyqtarëve në meçin e zhvilluar në Las Vegas, raporton BBC.

Ish-kampioni i divizionit të tetë, Pacquiao në muajin prill kishte konfirmuar pensionimin pasi kishte fituar kundër Timothy Bradleyt, transmeton Koha.net.

Në meçin e mbrëmshëm ai fitoi pasi gjyqtarët vendosën në favor të tij me 114-113, 118-109 dhe 118-109 pikë.

Kurse prezent ishte edhe rivali i tij Floyd Mayweather, i cili ishte ftuar pikërisht nga boksieri filipinas.