conte

Conte: Ja si e mposhtëm Cityn e Guardiolas

Trajneri i Chelsea-t, Antonio Conte ka mbetur shumë i kënaqur pas fitores spektakolare me përmbysje ndaj City-it 1-3, duke vlerësuar shpirtin e skuadrës së tij.

Periskopi.com Sporti

“Mendoj se sot ishte një ndeshje shumë e luftuar deri në minutën e fundit. Të dyja skuadrat patën shanset e tyre për të shënuar. Skuadra ime tregoi shumë karakter dhe kjo ishte mënyra e vetme për të fituar, por duhet të punojmë për t’u rritur edhe më shumë.

Zënka? Më vjen keq që ndodhi të tilla përplasje. Aguero është lojtar fantastik, por kur humbet është e vështirë për mbash kontrollin. Më shumë nuk mund të them”, u shpreh Conte për mediat angleze./albeu.com/

rrahja1

Rrahja e futbollistëve në ndeshjen Man City-Chelsea (Video)

Chelsea ka mposhtur para pak minutash Manchester Cityn si mysafir me rezultat 1:3.

Periskopi.com Sporti

Por, në fund të ndeshje ndodhi diçka e pahijshme.

Futbollistët e të dyja skuadrave u përfshinë në konflikt fizik. /Periskopi.com

chelsea

Chelsea e ka seriozisht luftën për titull, mposht Cityn (Video)

Chelsea ka shënuar fitore tejet të rëndësishme përballë Manchester Cityt, në derbin e madh të zhvilluar në Etihad Stadium.

Periskopi.com Sporti

Të përzgjedhurit e trajnerit Antonio Conte pësuan gol në minutën e 45, kur mbrojtësi Gary Cahill shënoi në portën e tij.

Me fillimin e pjesës së dytë, mysafirët përmirësuan lojën e tyre dhe shënunan plot tre gola.

Ishte sulmuesi Diego Costa, ai i cili shënoi për 1:1 në minutën e 60-të, pas një asistimi të bukur të Cesc Fabregas nga gjysma e fushës.

Golin e epërsisë për të kaltërit e Londrës e shënoi braziliani Willian në minutën e 70-të.

Ndërsa, për rezultatin final u përkujdes anësori Eden Hazard, i cili realizoi në minutat shtesë të takimit.

Pas kësaj fitore, Chelsea është lider në tabelën e Premier Ligës me 34 pikë, katër më shumë sesa Manchester City, dhe Liverpool.

Vlen të ceket se skuadra nga Anfield Road ka një ndeshje më pak të zhvilluar. /Periskopi.com

 

autogol

City kalon në ëpersi ndaj Chelseat nëpërmjet autogolit (Video)

Manchester City ka kaluar në epërsi në fund të pjesës së parë në sfidën ndaj Chelseat.

Periskopi.com Sporti

Rezultati u zhbllokua pas autogolit të mbrojtësit Gary Cahill, i cili shënoi në portën e tij në minutën e fundit të pjesës së parë.

manchester city

Kurrë nuk do të luajë për këtë skuadër

Joe Hart ka deklaruar se më nuk do të luajë për Manchester Cityn ndërsa kalimin e tij në Torino e sheh si urë lidhëse për ndonjë transfer të ndonjë klub tjetër.

Periskopi.com Sporti

Gardiani numër një i Anglisë ishte informuar nga menaxheri Pep Guardiola se nuk ishte në planet e tij. Me ardhjen e Claudio Bravos nga Barcelona, ishte e qartë se Hart nuk ishte i dëshiruar më nga spanjolli.

“Nuk jam këtu për të treguar se çfarë mund të bëj, jam këtu sepse duhet të shikoj për tjetër klub pasi nuk kisha mundësi që të rregulloja gjërat përfundimisht”, ka thënë Hart në një intervistë për Sky Sports.

1hart-barcelona
Joe Hart, Manchester City

“Dua të luaj mirë, ashtu si për Torinon dhe nëse interesohet ndonjë ekip nuk mendoj se Manchester City do të bllokonte kalimin”, ka shtuar ai. /Periskopi/

sguero

City përmbysë Burnleyn (Video)

Manchester City ka shënuar fitore tejet të rëndësishme përballë Burnleyt me rezultat 1:2 si mysafir.

Periskopi.com Sporti

Të parët që kaluan në epërsi ishin vendësit, të cilët shënuan në minutën e 14-të nëpërmjet Dean Marney, i cili shënoi një supergol.

Rezultati u barazua nga Sergio Aguero, i cili shënoi në minutën e 37-të.

Ndërsa, goli i dytë erdhi në minutën e 60, nga po i njëjti autor.

Pas kësaj fitore, ‘qytetarët’ dalin sërish në vendin e parë me 30 pikë, dy më shumë se Chelsea që ka një lojë më pak të zhvilluar. /Periskopi.com

burnley

Burnley shënon supergol ndaj Manchester Cityt (Video)

Burnley ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt në ndeshjen që po zhvillohet në kuadër të Premier Ligës.

Periskopi.com Sporti

Autor i këtij goli të bukur ishte Dean Marney, i cili shënoi në minutën e 14-të.

/Periskopi.com

city

Formacionet zyrtare: Burnley-Man City

Manchester City luan si mysafir ndaj Burnleyt në ndeshjen e radhës në Premier Ligë.

Periskopi.com Sporti

Këto janë formacionet zyrtare:

Burnley: Robinson, Lowton, Keane, Mee, Ward, Gudmundsson, Marney, Defour, Boyd, Hendrick, Vokes.

Man City: Bravo, Sagna, Otamendi, Kolarov, Clichy, Fernandinho, Fernando, Sterling, Toure, Nolito, Aguero.

bonucci

Man City-Bonucci, a mund të ndodhë kjo?

Manchester City po përgatitë një super-ofertë në drejtim të Juventusit për mbrojtësin Leonardo Bonucci.

Periskopi.com Sporti

Lajmi është dhënë nga mediat italiane, ku theksohet se oferta në fjalë kap shifrën e 75 milionë eurove.

Mbetet të shihet nëse drejtuesit e klubit bardhezi do të pranojnë një ofertë të tillë, gjithnjë nëse një ofertë e tillë dërgohet zyrtarisht. /Periskopi.com

silvaav

Manchester City shënon përmes Silva për të barazuar (Video)

Skuadra angleze ka arritur të barazojë rezultatin në fund të pjesës së parë.

Periskopi.com Sporti

David Silva ka shënuar në kohën shtesë të pjesës së parë për të barazuar rezultatin. /Periskopi.com/

rcitya

Gladbachu tronditë Manchester City (Video)

Borussia Monchengladbachu ka realizuar golin e parë ndaj Cityt.

Periskopi.com Sporti

Shënues është sulmuesi Raffael ku u  asistua nga Stindl. /Periskopi.com/

manchester-city-vs-b-monchengladbach

Formacionet zyrtare : Borussia Munchengladbach-Manchester City

Borussia Munchengladbach e pret sonte Manchester City në xhiron e pestë të Ligës së Kampionëve në ndeshjen e vlefshme të grupit C.

Periskopi.com Sporti

Skuadra gjermane do të mundohet të nxjerrë rezultat pozitiv dhe të mbetet në luftë për pozitën 2 dhe 3 ndërsa skuadra angleze do të kërkojë të sigurojë sonte kualifikim për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

Borussia renditen e treta me 4 pikë kurse ‘qytetarët’ në pozitën e dytë me 7 pikë.

Formacionet zyrtare janë këto:

Borussia Munchengladbach: Sommer; Jantschke, Elvedi, Christensen, Wendt; Strobl, Dahoud; Traoré, Stindl, Johnson; Raffael.

Manchester City: Bravo;  Kolarov, Stones, Otamendi; Fernandinho, Gundogan; Navas, De Bruyne, Silva, Sterling; Agüero. /Periskopi.com/

juventus

Ylli i Juventusit në planet e Pep Guardiolës

Ish kampioni i Premier Leagues, Manchester City është në kërkim të mbrojtësit brazilian, Alex Sandro nga Juventusi.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi brazilian është në planet e trajnerit Allegri pas paraqitjeve të mira prandaj largimi pritet të ndodhë vetëm nëse City ofron një shumë të madhe.

City pritet të bëjë ofertën e parë drejt kampionit italian në Janar të këtij viti.

alex-sandro
Alex Sandro, Juventus
pep-messi-and-jose-main

Messi në cilin klub të Manchester?

Manchester United kanë pranuar humbjen në garën për nënshkrimin e Lionel Messi nga Manchester City.

Periskopi.com Sporti

Besohet se Manchester City është favoritë të nënshkruajë me argjentinasin, kjo pasi që tashmë trajner i ‘qytetarëve’ është Pep Guardiola.

Sipas mediave angleze dy skuadrat nga Manchester janë të vetëmet ekipi që mund të përballojnë transferimin e katër herë lojtarit më të mirë në botë, nëse Messi vendosë të largohet nga Barcelona. /Periskopi.com/

download

Cila skuadër paguan më së shumti në Premier Ligë (Foto)

Manchester United paguan më së shumti lojtarët në botë si dhe në Premier Ligë.

Periskopi.com Sporti

Liga angleze siç e dimë se është liga më e fortë në botë dhe me pagat më të larta të futbollistëve.

Manchester United prinë si skuadra me mesataren më të lartë të pagave, i përcjellur nga rivalët lokal Manchester City, Chelsea dhe Arsenal e Liverpool. /Periskopi.com/

1_1479325632-9917475
Manchester United
2_1479325635-6734510
Manchester City
3_1479325639-1254535
Chelsea
4_1479325642-632262
Arsenal
5_1479325647-236647
Liverpool
nasri

Nasri: Pep më tha se duhet të isha lojtar i këtij ekipi

Samir Nasri, ka deklaruar se Pep Guardiola i kishte thënë se duhet të ishte pjesë e Barcelonës.

Periskopi.com Sporti

Ylli i ri i Sevillas beson se ai ka një të ardhme nën urdhërat e trajnerit katalunas në Manchester City dhe se i kishte kërkuar të qëndroj para se të vendoste të nënshkruante për Servillan.

Nasri është i huazuar tek Sevilla nga Manchester City.

“Guardiola më tha se ‘me kualitetet që posedojë duhet të isha në Barcelonë dhe jo tek Manchester City” tha Nasri për L’Equipe du Soir.

“Ne kishim disa diskutime, ai dëshironte të qëndroj dhe të luaj për të. Unë i thash ‘jo’ sepse ai nuk më garantonte një vend në ekipin bazë. Unë dëshiroja të luaj”.

Nasri ishte dënuar nga Pep për shkak të mbipeshës para sezonit dhe nuk i besonte më para se të kthente francezin në skuadër.

Nasri shtoi më tutje “ Ai më tha se isha duke gabuar, por unë kam edhe dy vite kontratë me City”

Francezi pranoi se trajneri katalunas ishte rigoroz me të në verë, që të rikthente në formën ideale.

“Kur u ktheva nga pushimet, kisha një vit me lëndime dhe probleme private, isha mbipeshë pak, por jo aq sa thuhej isha vetëm 4 më shumë.

“Për Guardiolën, mbi 2.5 kg dhe ti nuk do të stërvitesh me ekipin.”

Ish lojtari i Arsenalit është duke shkëlqyer në këtë fillim sezoni me skuadrën e Sevillas në La Liga. /Periskopi.com/

 

yaya-toure-kolo-toure

Kolo Toure: Yaya duhet të largohet nga Manchester City

Mbrojtësi i Celtic, Kolo Toure ka folur për gjendjen e valluat të tij Yaya Toure tek Manchester City.

Periskopi.com Sporti

Ish mbrojtësi i Arsenalit, Manchester City dhe Liverpool i ka sugjeruar që vëllaut të tij se  duhet të transferohet në kampionatin francez, për shembull te Marsille.

”Yaya nuk po kalon një periudhë të mirë te City, për këtë arsye e këshillojë të largohet nga aty. Ekip i përshtatshëm për të ? Besojë që në Marseille do të ishte shumë i nevojshëm për klubin.” -tha Kolo Toure. /Periskopi.com/

guardiola

‘Çmendet’ Guardiola, kërkon dhjetë lojtarë

Trajnerit të Manchester Cityt, Pep Guardiolas si duket nuk po i mjaftojnë të gjithë ata superyje që ka në skuadër.

Periskopi.com Sporti

Ish-trajneri i Barcelonës dhe Bayern Munich është i interesuar të transferojë edhe dhjetë lojtarë, të cilët i ka në listë.

Në afatin e parë kalimtar si trajner i Cityt, Guardiola shpenzoi plot 160 milionë funte për transferime, duke përfshirë edhe mbrojtësin John Stones dhe brazilianin Gabriel Jesus.

Mirëpo, duket se këto përforcime nuk po i mjaftojnë 45-vjeçarit dhe tani është i gatshëm të bëjë edhe një revolucion të madh në skuadër. /Periskopi.com

nasri

Guardiola më quajti humbës, për këtë arsyje u largova

Samir Nasri ka rigjetur formën e tij më të mirë të Sevilla.

Periskopi.com Sporti

Ish mesfushori i Arsenalit ka shënuar tre gola në shtatë paraqitje në të gjitha garat për klubin anduluzian.

“Po ndihem mirë këtë sezon sepse kisha një para-sezon me Guardiolan i cili më bëri të kuptoja disa gjëra për veten time”, ka thënë Nasri përL’Equipe.

“Si çka? Se isha një humbës”. “Ai ua ka thënë këtë? Po, disa herë. Fakti se kam bërë përgatitjet para sezonale me atë, dhe fakti se ai më shtyu mua të dyshoj te kualitetet e mia dhe të mendoja se kur vjen puna te trajnerët ai është më i miri nga më të mirë, bëri që të largohesha”, ka shtuar francezi.

Francezi është në pronësi të Manchester City po që është huazuar tek Sevilla për një sezon me mundësi blerje. /Periskopi.com

guardiola

Guardiola u përzihet lojtarëve të Cityt edhe në jetën intime

Pep Guardiola u kërkon futbollistëve të tij të mos bëjnë marrëdhënie intime pas mesnatës.

Periskopi.com Sporti

Një gjë të tillë e ka zbuluar Samir Nasri, i cili për një kohë të shkurtër ka qenë nën urdhërat e strategut katalunas.

“Marrëdhëniet seksuale duhet kryhen para mesnatës”, tha Nasri.

“Ju duhet të flini mirë gjatë natës. Në këtë formë ka nxjerr më të mirën prej Messit dhe Leëandoëskit. Kështu do t’iu shmangeni problemeve muskulore”, theksoi ai. /Periskopi.com