MADRID, SPAIN - SEPTEMBER 15:  Cristiano Ronaldo of Real Madrid celebrates with Karim Benzema after scoring Real's 2nd goal from the penalty spot during the UEFA Champions League Group A match between Real Madrid and Shakhtar Donetsk at estadio Santiago Bernabeu on September 15, 2015 in Madrid, Spain.  (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Zyrtare: Ky futbollist nënshkruan me Realin

Lucas Vazquez ka rinovuar kontratën me Real Madridin deri në vitin 2021.

Periskopi.com Sporti

25-vjeçari kishte kontratë me Los Blancos deri më 2020, mirëpo drejtuesit e klubit nga Bernabeu vendosën t’i rinovojnë marrëveshjen.

Lajmi është dhënë nga faqja zyrtare e Real Madridit.

“Real Madrid dhe Lucas Vazquez kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës së futbollistit, që e lidhë atë me klubin deri më 30 qershor, 2021”, thuhet në komunikatën e shkurtër të publikuar në faqen zyrtare të Real Madridit. /Periskopi.com