YOKOHAMA, JAPAN - DECEMBER 15:  Karim Benzema of Real Madrid celebrates kicking a goal with team mates during the FIFA Club World Cup Japan semi-final match between Club America v Real Madrid at International Stadium Yokohama on December 15, 2016 in Yokohama, Japan.  (Photo by Matt Roberts/Getty Images,)

Real Madrid konfirmon lëndimet e dy yjeve

Real Madridi po përballet sërish me problemin e lëndimeve të skuadrës.

Periskopi.com Sporti

Skuadrës së Zinedine Zidane iu janë lënduar edhe dy futbollistë tjerë, që do të mungojnë për gati një muaj.

Bëhet fjalë për sulmuesin Lucas Vazquez dhe mesfushorin Mateo Kovacic, përcjellë “lajmi.net”.

Sipas “Marcas”, për shkak të problemeve që kanë zanafillën nga Kupa e Botës për klube, Vazquez do të mungojë deri në katër javë, ndërsa Kovacic tri javë.

Që të dy futbollistët s’po ushtrojnë me skuadrën, derisa tani kanë nisur fazën rehabilituese.

MADRID, SPAIN - SEPTEMBER 15:  Cristiano Ronaldo of Real Madrid celebrates with Karim Benzema after scoring Real's 2nd goal from the penalty spot during the UEFA Champions League Group A match between Real Madrid and Shakhtar Donetsk at estadio Santiago Bernabeu on September 15, 2015 in Madrid, Spain.  (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Zyrtare: Ky futbollist nënshkruan me Realin

Lucas Vazquez ka rinovuar kontratën me Real Madridin deri në vitin 2021.

Periskopi.com Sporti

25-vjeçari kishte kontratë me Los Blancos deri më 2020, mirëpo drejtuesit e klubit nga Bernabeu vendosën t’i rinovojnë marrëveshjen.

Lajmi është dhënë nga faqja zyrtare e Real Madridit.

“Real Madrid dhe Lucas Vazquez kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës së futbollistit, që e lidhë atë me klubin deri më 30 qershor, 2021”, thuhet në komunikatën e shkurtër të publikuar në faqen zyrtare të Real Madridit. /Periskopi.com