Ssc Napoli's forward Lorenzo Insigne (right) celebrates with his teammate Marek Hamsik after scoring during the Italian Serie A soccer match between AC Milan and Ssc Napoli  at Giuseppe Meazza stadium in Milan, 4 october  2015. 
ANSA / MATTEO BAZZI

Ylli i Napolit e do kalimin te gjigandi anglez

Sulmuesi i Napolit, Lorenzo Insigne është i hapur për t’u bashkuar me Liverpoolin.

Periskopi.com Sporti

Rai Sport raporton se agjenti i lojtarit në fjalë është i gatshëm të nisë bisedimet me drejtuesit e klubit nga Anfield Road.

Italiani u pa me lot në sy të mërkurën, pasi u tall nga tifozët e skuadrës së tij pas humbjes së penaltisë në ndeshjen ndaj Besiktas në ndeshjen e zhvilluar në Ligën e Kampionëve.

Në anën tjetër, vetë Liverpool ka shfaqur interesim për 25-vjeçarin, dhe kalimi i tij në janar në Anfield ka shumë gjasa të ndodhë. /Periskopi.com