Ky është lojtari i muajit në Premier Ligë

Eden Hazard është shpallur futbollisti i muajit tetor në Premier Ligë.

Periskopi.com Sporti

Belgu është kthyer në formë të mirë në këtë sezon, pas një forme jo aq të mirë në sezonin e kaluar.

Deri më tani në këtë sezon, Hazard ka shënuar shtatë gola dhe ka bërë një asistim. /Periskopi.com

Ky është lojtari i muajit në Premier Ligë

Eden Hazard është shpallur lojtari më i mirë i muajit në Premier Ligën angleze.

Periskopi.com Sporti

Belgu ka shënuar tre gola dhe ka dhënë një asistim gjatë muajit tetor.

Skuadra e Chelseat është në pozitën e katërt në tabelë, me vetëm një pikë sesa lideri Manchester City. /Periskopi.com