Arsenal vëzhgon yllin e Milanit

Arsenali raportohet se është duke monitoruar nga afër talentin e Milanit Manuel Locatelli.

Periskopi.com Sporti

18-vjeçari edhe gjatë verës që shkoi ishte i lidhur me një kalim në Emirates, por Milani arriti të mbante lojtarin në skuadër.

Sipas “Calciomercato”, Arsenali mbetet i interesuar për të dhe e ka vëzhguar nga afër paraqitjen ndaj Juventusit në fundjavë, kur Locatelli realizoi golin e fitores.

Talenti italian ka shënuar dy herë në shtatë paraqitje sivjet. /Periskopi.com

locatelli