liria

Klubi kosovar transferon katër afrikanë

Liria e Prizrenit ka trenferuar katër futbollistë nga Afrika.

Periskopi.com Sporti

Odi Henry Chibueze (Nigeri), Mohamed Karim  (Gana), Asare Richards, (Gana) dhe Joel Deji Mayowa, (Nigeria) janë prezantuar në Prizren.

Dy janë mesfushorë ofanziv, njëri sulmues njëri mesfushor defanziv. Prezantimi i tyre u bë të hënën në stërvitjen e klubit.

“Sipas informacioneve që kemi dhe kërkimeve tona, të njëjtit pritet të jenë të dobishëm për klubin tonë. Menaxheri na ka pohuar se tërë kohën kanë punuar dhe janë të gatshëm për lojë. Po ashtu, FFK-ja na ka konfirmuar se të njëjtit kanë të drejt loje menjëherë”, ka thënë kryetari i Lirisë, Mirsad Çollaku për faqen e klubit.

liria

Liria mposht Gjilanin, Hajvalia dhe Besa ndajnë pikët

Janë zhvilluar dy ndeshjet e para të javës së nëntë në Vala Super Ligën e Kosovës në futboll.

Periskopi.com Sporti

Liria ka mposhtur Gjilanin me rezultat minimal 1:0.

Golin e vetëm në këtë sfidë e shënoi Visar Berisha nga penaltia.

Në ndeshjen tjetër ndërmjet Hajvalisë dhe Besës nuk u shënua asnjë gol, duke përfunduar 0:0. /Periskopi.com

idrizi

Trepça ’89 mposht Lirinë, merr kreun

Periskopi.com Sporti

Skuadra nga Mitrovica, Trepça 89 ka shënuar fitore të rëndësishmë 2:0 përballë Lirisë së Prizrenit në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të javës së gjashtë të Vala Superligës së Kosovës në futboll.

Golat u shënuan nga Shpëtim Idrizi në minutën e 23 dhe John në minutën e 44.

Trepça 89 kryeson në tabelën e Superligës me 15 pikë, dy më shumë se Prishtina që ka një ndeshje më pak të zhvilluar. /Periskopi.com