reus

Veç 12 gola, Dortmund dhe Legia futen në histori të Ligës së Kampionëve (Video)

Borussia Dormund dhe Legia Varshava kanë thyer rekord të gola në Ligën e Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Ndeshja u mbyll me rezultat të thellë 8-4 ku u shënuan gjithsej 12 gola.

Edhe sa u përket golave në pjesën e parë kjo ndeshje theu rekordin pas u shënuan shtatë të tilla (5-2).

Dortmundi – Legia kaluan ndeshjen Monaco – Deportivo që ishte mbyllur 8-3 ku ishin shënuar 11 gola, një më pak.

kagawa

Reali fiton në fund, Dortmund deklason Legian (Video)

Real Madridi ka regjistruar fitore ndaj Sporting Lisbonës në kuadër të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane e ka mposhtur skuadrën portugeze me rezultat të ngushtë prej 1:2 në ndeshjen e zhvilluar në Jose Alvalade.

Golat për madrilenët i shënuan Varane (’29) dhe Benzema (’87), ndërsa për portugezët shënoi Silva nga pika e bardhë (’80) për rezultatin final 1:2.

Pas 5 ndeshjeve të zhvilluara në grupin F, Real Madridi mbetet në vendin e dytë me 11 pikë, ndërsa Sportingu në vendin e tretë me 3 pikë.

Nga ana tjetër, Borussia Dortmundi e ka shpartalluar Legia Warszawa me rezultat të thellë prej 8:4 në Signal Iduna Park.

Golat për gjermanët i shënuan Kagawa (2), Sahin, Dembele, Reus (3) dhe Passlack, teksa për mysafirët shënuan Prijovic (2), Kucharczyk dhe Nikolic.

Për fund, Dortmundi është lider i grupit F me 13 pikë, ndërsa Legia mbetet në vendin e fundit me 1 pikë të grumbulluar.

kagawa

Dortmund dhe Legia vendosin rekord në Ligën e Kampionëve

Borussia Dortmund dhe Legia Warszaëa janë duke u takuar në Westfalen Stadion në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Në këtë ndeshje brenda 33 minutave janë shënuar plot 7 gola, gjë që nuk ka ndodhur asnjëherë më parë në histori të Ligës së Kampionëve. /Periskopi.com/

Warsaw, Poland 14.09.2016, UEFA Champions League - 2016/17 Season, Group F - Matchday 1,  Legia Warschau - BV Borussia Dortmund,  Jubel um den Torschuetzen zum 0:6 Pierre-Emerick Aubameyang (BVB)  (Photo by TF-Images/Getty Images)

Formacionet zyrtare: Borussia Dortmund-Legia Warszawa

Skuadra gjermane në rast të fitores do të kualifikohet si lider i grupit F.

Periskopi.com Sporti

Dortmund e pret sonte skuadren polake në Ëestfalen Stadium për të zhvilluar takimin e pestë të grupeve të Ligës së Kampionëve.

Borussia Dortmund është lider me 10 pikë ndërsa Legia në pozitën e fundit me vetëm 1 pikë.

Takimi fillon nga ora 20:45.

Këto janë formacionet zyrtare:

Borussia Dortmund: Weidenfeller; Rode, Ginter, Bartra, Passlack; Sahin; Pulisic, Kagawa, Castro, Dembélé; Reus.

Legia: Cierzniak; Bereszynski, Czerwinski, Pazdán, Rzezniczak; Kucharczyk, Kopczynski, Guilherme, Odjidja; Prijovic, Radovic. /Periskopi.com/

reas

Çfarë trilleri në Poloni, Reali barazon rezultatin (Video)

Reali ka barazuar rezultatin në 3-3.

Periskopi.com Sporti

Golin e barazimit e ka shënuar kroati Mateo Kovacic në minutën e 85′. /Periskopi.com

navas

Legia shokon Realin, barazon rezultatin (Video)

Legia Warsaw e ka barazuar në 2:2 rezultatin ndaj Real Madridit.

Periskopi.com Sporti

Ishte Miroslav Radovic, i cili barazoi në minutën e 58-të pas një goli nga distanca. /Persikopi.com

legiaasa

Legia i shënon Realit (Video)

Legia e ka ngushtuar në 1:2 epërsinë e Real Madridit.

Periskopi.com Sporti

Ishte Odjidja-Ofoe i cili shënoi në minutën e 40-të pas një asistimi nga Guilherme. /Periskopi.com

benzi

Reali shënon edhe golin e dytë (Video)

Real Madridi e ka thelluar në 0:2 epërsinë ndaj Legia Warsaw.

Periskopi.com Sporti

Realizator ishte Karim Benzema, i cili në minutën e 35-të shënoi gol pas asistimit të Gareth Bale. /Periskopi.com