Anderlecht's head coach Besnik Hasi stands before the start of the UEFA Champions League group D football match between Galatasaray and Anderlecht at TT Arena Stadium on September16, 2014 in Istanbul. AFP PHOTO / OZAN KOSE        (Photo credit should read OZAN KOSE/AFP/Getty Images)

Hasi shpërthen pas debaklit nga Dortmund

Periskopi.com Uncategorized

Trajneri i Legia Varshavës, Besnik Hasi ka thënë se humbja e mbrëmshme prej 6:0 nga Borussia Dortmund është katastrofë për skuadrën.

44-vjeçari nga Kosova shton se gabimet e mbrojtjes ishin alarmante dhe këtë e quan si të papranueshme.

“Rezultati është katastrofal, por ky është realiteti. Iu thash lojtarëve që 20 minutat e para do të jenë shumë të rëndësishme për vazhdimin e ndeshjes”, deklaroi Hasi.

“Gabimet e mbrojtësve ishin alarmante, organizimi i lojës ishte i varfër. Kjo është e papranueshme. Borussia Dortmund është më e mirë se ne, por kjo nuk duhej të ndodhte”, shtoi ish-kapiteni i Kombëtares Shqiptare. /Periskopi.com