strakoshya-1-780x439

Lajm i mirë për Strakoshën

Thomas Strakosha mund të jetë sërish titullar te Lazio.

Periskopi.com Sporti

Portieri shqiptar ka gjasa të rikthehet në katërkëndëshin e ekipit italian duke përfituar sërish nga një dëmtim i Federiko Marcettit.

Sipas mediave italiane, “gardiani” i parë i lacialëve të shtunën është stërvitur veçmas si pasojë e një problemi muskulor.

Për të mos e rrezikuar, trajneri Simone Inzaghi pritet ta lërë pushim 33-vjeçarin për ndeshjen e sotme me Genoan (ora 15:00).

Kjo do t’i jepte mundësi Strakoshës të rikthehej në portën bardhekaltër, të cilën e mbrojti me sukses për tri ndeshje radhazi nga 20 shtatori deri më 1 tetor.

21-vjeçari mori vlerësime pozitive për paraqitjet në humbjen kundër Milanit (2-0) dhe fitoret me Empolin (2-0) e Udinesen (3-0).

candreva

Pioli tregon nëse ka problem me yllin e Interit

Trajneri i ri i Interit, Stefano Pioli, është shprehur rreth çështjes se mesfushorit itlian, Antonio Candreva.

Periskopi.com Sporti

Ish trajneri i Lazios do ta ketë përsëri nën urdhëra mesfushorin që e kishte edhe tek Lazio.

Ata kishin probleme gjatë kohës së Piolit si trajner i Lazios,

” Candreva ? Nuk kam probleme me të, ai është një top mesfushor dhe jam i lumtur që e kam atë në ekip ” – tha Pioli. /Periskopi.com

niang

Milani mposht Lazion

Periskopi.com Sporti

Milani ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në shtëpi përballë Lazios në kryendeshjen e javës së pestë në Serie A.

‘Rosonerët’ mposhtën skuadrën nga kryeqyteti italian me rezultat 2:0, me golat e Carlos Bacca i cili shënoi në minutën e 37 dhe golin e Mbaye Niang në minutën e 74.

Pas kësaj fitore Milani renditet në pozitën e tretë në tabelë me nëntë pikë, sa ka edhe Juventus me një ndeshje më pak të zhvilluar. /Periskopi.com

bacca

Formacionet zyrtare: Milan – Lazio

Periskopi.com Sporti

Milani pret në shtëpi Lazion për të zhvilluar kryendeshjen e javës së pestë në Serie A.

Këto janë formacionet zyrtare:

Milan: Donnarumma; Calabria, Paletta, Romagnoli, De Sciglio; Kucka, Montolivo, Bonaventura; Suso, Bacca, Niang.

Lazio: Marchetti, Bastos, De Vrij, Radu, Basta, Parolo, Cataldi, Lulic, Milinkovic, Djorjevic, Immobile. /Periskopi.com

luis alberto

Liverpool shet Alberto te Lazio

Periskopi.com Sporti

Liverpool ka konfirmuar se ka shitur Luis Alberto te Lazio.

Futbollisti i ‘The reds’ i ka kushtuar italianëve 5 milionë euro.

Futbollisti në fjalë ka qenë pjesë e skuadrës nga Anfield Road nga viti 2013. /Periskopi.com

luis alberto

Liverpool shet Alberton te Lazio

Periskopi.com Sporti

Liverpool dhe Lazio kanë arritur marrëveshje për transferimin e Luis Alberto te kjo e fundit.

Lajmi është dhënë nga e përditshmja britanike ‘Daily Mirror, e cila raporton se vlera e këtij transferimi kap shifrën e 6 milionë funteve.

Anësori ka qenë i huazuar në tre sezonet e fundit,  ndërsa te ‘The reds’ ka zhvilluar vetëm nëntë paraqitje. /Periskopi.com

tare-bisevac

Largohet nga Lazio për shkak të Kosovës

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Lazios, Milan Bisevac është larguar nga klubi për shkak të Kosovës.

Portali serb ‘Alo.rs’ raporton se futbollisti serb i lindur në Mitrovicë është përplasur me drejtorin sportiv të Lazios, shqiptarin Igli Tare.

Arsyeja pse ka ndodhur kjo përplasje mes dy personave në fjalë thuhet të jetë Kosova.

Bisevac është transferuar te skuadra Metz e Francës.

bisevic                                                                   /Periskopi.com

 

 

MILAN, ITALY - FEBRUARY 03:  Mario Balotelli of AC Milan celebrates after scoring his second goal from the penalty spot during the Serie A match between AC Milan and Udinese Calcio at San Siro Stadium on February 3, 2013 in Milan, Italy.  (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Balotelli drejt Lazios

Periskopi.com Sporti

Mario Balotelli mund të përfundojë te Lazio.

Mediat europiane raportojnë se sulmuesi i Liverpoolit me gjasë do të kalojë shumë shpejt te skuadra nga kryeqyteti i Italisë.

Italiani nuk po arrinë të bindë drejtuesit e Liverpoolit që ta mbajnë atë në skuadër.

Në sezonin e fundit, Balotelli ishte i huazuar te Milani, mirëpo as atje nuk tregoi formën e duhur. /Periskopi.com