Rio Ferdinand

Ferdinand: Këta janë dy mbrojtësit më të mirë në Angli

Ish-mbrojtësi i Manchester United, Rio Ferdinand ka zbuluar emrat e dy mbrojtësve, të cilët beson se janë më të mirë ntë Angli.

Periskopi.com Sporti

Ai thotë se Toby Alderëireld i Tottenham Hotspur dhe Laurent Koscielny i Arsenalit janë mbrojtësit më të mirë në ishull.

“Mendoj se Alderëeireld dhe Koscielny janë dy mbrojtësit më të mirë në këtë kampionat”, deklaroi Ferdinand. /Periskopi.com

Ky është mbrojtësi më i mirë në botë (Foto)

Laurent Koscielny dhe Thiago Silva janë dy mbrojtësit më të mirë në botën e futbollit, shkruan tabloidi ‘Goal’.

Periskopi.com Sporti

Por, ky tabloid i njohur shkruan se mbrojtësi francez është më në formë se braziliani kohëve të fundit.

Koscielny është një ndër shtyllat kryesore të skuadrës së Arsenalit.

Vlen të ceket se sonte me fillim nga ora 20:45 ‘topçinjtë’ presin Paris Saint-Germain, për të zhvilluar ndeshjen ndoshta vendimtare për kreun e grupit në Ligën e Kampionëve.

silva-koscielny

/Periskopi.com

Ylli i njohur pranë nënshkrimit me Arsenalin

Mbrojtësi i Arsenalit, Laurent Koscielny pritet të rinovojë kontratën me klubin.

Periskopi.com Sporti

Francezi është pjesë e londinezëve nga viti 2010, kur u bashkua nga skuadra franceze Lorient.

Në sezonet e fundit sidomos, ai ka qenë në formë mjaft të lartë, duke qenë një ndër shtyllat kryesore të lojës mbrojtëse të Arsenalit.

Pritet që marrëveshja mes tij dhe klubit nga Emirates Stadium të arrihet deri në vitin 2020. /Periskopi.com

Koscielny tallet me Costan në instagram (Foto)

Vazhdon të komentohet fitorja e Arsenalit 3-0 nga Chelsea.

Periskopi.com Sporti

Debati më i madh vazhdon të jetë në rrjetet sociale mes tifozëve.

Por, këtë herë në një mënyrë edhe Laurent Koscielny i është futur festës virtuale të Topçinjve.

Francezi ka pëlqyer një fotografi në Instagram ku ai dhe Shkodran Mustafi kanë adaptuar Diego Costan si fëmijë të tyre.

Të gjitha këto shaka kanë ardhur pas paraqitjet fantastike të dyshes mbrojtëse pasi sulmuesi spanjoll nuk arriti të bëjë asgjë gjatë gjithë takimit.

instagram

Koscielny gati kundër PSG

Periskopi.com Sporti

Tifozët e Arsenalit kanë marrë një lajm të mirë.

Mbrojtësi me përvojë i kësaj skuadre, Laurent Koscielny do të jetë i gatshëm për sfidën e nesërme ndaj Paris Saint-Germain në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Francezi ishte dëmtuar në fundjavë në fytyrë në ndeshjen ndaj Southampton, mirëpo lëndimi nuk ishte aq serioz, sa ai të mos përfshihej për sfidën në Francë. /Periskopi.com