Analisti i njohur porosit AKR e Pacollit: Me çyçek s’kalohet pragu

Periskopi.com Uncategorized

Analisti Xhemal Ahmeti thotë se AKR nuk do të mund të kalojë pragun.

Sipas tij, partia nuk bëhet me tallava edhe nëse vesh rrobat e Nënë Terezës.

Ahmeti ka shkruar kështu dhe ia ka bashkangjitur edhe dy këngë të Labinot Tahirit.

Ky i fundit, është kandidat i AKR-së për kryetar të Ferizajt./ Periskopi

Shkrimi i plotë i Ahmetit:

ME ÇYÇEK NUK BËHET SHTETI

Çike çike jasha jasha nare nare … hyni në politikë dhe ju më flitni për shtet. Tmerr. Kurrë pragun AKR ta kalojë jo, harrojeni. Nuk bëhet partia me çike çike jasha jasha dhe çyçek edhe po i veshe teshat e nënë terezes …

 

Labinot Tahiri del nga kontrolli teksa po pastronte varrezat në Ferizaj (Video)

Periskopi.com Lajme

Labinot Tahiri që tashmë thotë se është kandidat i AKR-së për kryetar të Ferizajt, ka dal për të pastruar varrezat në këtë komunë.

“A po vini te varrezat ta kositim barin apo çfarë po ndodh, apo edhe sot jeni neper puna?

Te dashur qytetar e banore, edhe me vdek babai im, nuk mund me vdek 100 here ne keto varreza i kemi te gjithë prindet!

Unë jam dal dhe ju pres vetëm barin ta kositin.”, ka shkruar ai.

Në ndërkohë ai ëhstë nervozuar me një ndjekës të tij në rrjete sociale.

Dikur edhe shau. / Periskopi

Labinot Tahiri rrëfen ngjarjen e mbrëmshme ku u vra 23-vjeçari në Mitrovicë

Periskopi.com Uncategorized

Këngëtari Labinot Tahiri mbrëmë po shkonte për të bërë muzikë në lokalin “Check -in” në Mitrovicë. Aty ku ndodhi vrasja e një 23 – vjeçari.

Labi ka folur për Periskopi.com, rrëfen si ndodhi dhe bënë thirrje te institucionet për kontrolle të njerëzve nëpër lokale.

Ai thotë se mbrëmë është anuluar organizimi, ngase ngjarja ndodhi pak qaste para se ai të hynte në lokal.

“Kam qenë në parking kur ka ndodh, nuk kanë qenë 10 plumba por dy janë dëgjuar. Nuk e njoh atë djalë aspak, por ka qenë shumë shqetësuese dhe do shkoj te ajo familje”, tha ai.

Tahiri shpjegon se ngjarja ka ndodhur diku rreth orës 21 e 40 dhe dënon këtë akt dhune.

“Te organet e rendit propozojë që të merren me çështjet e lokaleve. Shumë njerëz hyjnë me armë, kjo nuk ndodh nëpër shtete tjera. Kjo është e rrezikshme për gjeneratat e reja. Duhet kontroll”, ka thënë Tahiri.

23-vjeçari, Ermal Kamberi u vra për shkak të një vendi në lokal, por ende nuk ka të arrestuar.

Varrimi i tij bëhet sot pasdite, ai ishte në orar pune dhe policia raporton se mbi të u shkrepën tre plumba./ Periskopi

 

 

Ky është i riu që u vra sonte në Mitrovicë (Foto)

 

 

 

Labinot Tahiri tregon kë e sheh konkurrentë të fortë në garën për Ferizaj

Këngëtari dhe humanisti Labinot Tahiri sot ka marr një çmim të veçantë. Përveç tij, flet për zgjedhjet e ardhme, për kundër-kandidatin e tij dhe se si nuk do të ketë haraç në Ferizaj.

Periskopi.com Lajme

Labinot Tahiri, është nderuar me titullin “Akademik nderi i shkencave Sociale” nga Akademia Ndërkombëtare e Shkencave Sociale (SNK) Palm Beach, në Florida, Shtetet e Bashkuara të Amerikës , pas kontributit të tij në vazhdimësi dhënë popullatës së vet.

Për periskopi.com ai thotë se as që ka dëgjuar ndonjëherë për këtë universitet, por ata kanë parë punën e tij e kanë vlerësuar dhe vetëm ia kanë dedikuar çmimin.

“Prapë këtë dhe shumë të tjera mirënjohje ua dedikoj popullit tim të fortë si guri, i cili u beri ballë shumë herë vështirësive dhe rreziqeve që iu kanosën me qindra vite kësaj Kosovë e trojeve tona”, thotë Tahiri.

jo vetëm kaq.

Tahiri flet për ato që do ndryshojnë në Ferizaj, duke filluar me vitin e ardhshëm, meqë ai do të jetë kandidat për kryetar komune në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në fund të këtij viti.

Tahiri që është rreshtuar së voni në AKR, thotë se nuk do të ketë përqindje për askënd që dëshiron të investojë në Ferizaj.

“Nuk e njoh fjalën haraç, por nga ajo që kam dëgjuar dhe ato që janë diskutuar por ende pa fakte, është thënë se investitorëve u është kërkuar përqindje. Unë garantoj që kushdo që vjen për investime në Ferizaj do të jetë i sigurt si në shtëpinë e tij”, thotë ai për Periskopin

Me idenë që do të punoj sa më shumë në punësim dhe zhvillim ekonomik, Tahiri thotë se nuk do të përsëritet më, eksodi i para një kohe që ndodhi në Kosovë, ku nga Ferizaj, thotë se më së shumit iku rinia.

“Nuk kam kundër-kandidat, nuk kas as konkurrencë. Vetëm vota e popullit do të jetë vendimtare. Ata do e ndëshkojnë atë që nuk ka punuar. Unë do punoj për qytetarët, për komunë dhe për vendin”, tha Tahiri për Periskopi.com

AI vlerëson se banorët e Ferizajt janë të dëshpëruar nga premtimet që u janë dhënë. Thotë se nuk jep shumë premtime, dhe se qkado që premton siguron në realizimin e tyre deri 70%.

Tahiri thotë se në politik është kyçur për të kthyer shpresën e qytetarëve./ Periskopi

Labinot Tahiri i bindur se do bëhet kryetar i Ferizajt, tregon cilat vota i ka synim

Labinot Tahiri, kandidati i AKR-së për kryetar të Ferizajt, thotë se nuk do të shfrytëzojë famën si këngëtar që të marrë votat e qytetarëve të Ferizajt.

Periskopi.com Lajme

Në Interaktiv të KTV-së, Tahiri është shprehur se nuk beson që votat do t’i marrë për shkak të famës si këngëtar, por votat do t’i marrë për planin e tij dhe afërsinë me qytetarët.

“Nuk do ta shfrytëzoj famën e këngëtarit për vota. Nëse unë në të kaluarën kam bërë të këqija, njerëzit nuk do të votojnë. Ata do të më votojnë nëse kam bërë vepra të mira”, ka thënë ai.

Tahiri ka folur edhe për ndihmat humanitare me të cilat bëri bujë viteve të fundit dhe thotë se raportimet për mashtrime nga ana e tij janë false.

“Kemi organizuar koncerte edhe para se me pas Facebook. Unë e kam ndje si obligim kombëtar që të ndihmoj shqiptarët kudo që janë. Kurrë nuk kam marrë para në duar. Gjithçka i kam të shënuara”, ka thënë ai.

Labi s’ka të ndalur, pastron rrugët me traktor (Foto&Video)

Labinot Tahiri gjithmonë është i gatshëm të ndihmojë kur qytetarët kanë nevojë për këtë gjë.

Periskopi.com Lajme

Dhe pas borës që i bllokoi shumë rrugë nëpër Kosovë, këngëtari ka dalë për të ndihmuar në zhbllokimin e tyre.

Ai ka publikuar video dhe fotografi në rrjetet sociale duke treguar për punën e bërë.“Foto gjatë angazhimit të kësaj dite! Në disa fshatra kemi pastruar rrugët”, ka shkruar Labi pranë një fotografie ku ka pozuar para traktorit, ndërsa e ka quajtur edhe si ‘foto e ditës’.

“Krenarë me traktorin. Na i ka hapur rrugët si loçkë. Vazhdojmë nesër veç me punë e përkushtim”, ka shkruar këngëtari në një postim tjetër.

 

 

 

Labinot Tahiri

Edhe Labinot Tahiri i indijuar për murin në Mitrovicë, i gatshëm t’i ndihmojë qytetarët atje

Kënëgtari Labinot Tahiri, i cili tashmë e ka bërë publike kandidaturën e tij për kryetar të Ferizajt ka raguar për murin në Mitrovicë, i cili është duke u ndërtuar nga strukturat paralele.

Periskopi.com Lajme

Ai ka thënë se nuk ka fuqi për të bërë ndonjë ndryshim në këtë aspekt, por ka potencuar se qëndron afër qyetarëve të Mitrovicës.

Labi ka shrepur keqardhje ndaj luftëtarëve për vendin, e sot ndjehen të shqetësuar për këtë mur që pala serba ka filluar të ndërtojë mbi urën e lumit Ibër.

Postimi i plote i Labinot Tahirit:

MITROVICË E DASHUR!

Ne që nuk jemi banorë të atij qyteti mund të kemi të lehtë frymarrjen,, sepse nuk ua dim se sa e veshtirė është tua marrin pronat që dikur ua morrën, edhe ju vrisnin dhe tani ndertohet një MURË që më rënd nuk ka ku shkon!

Me vjen keq ndaj luftëtarëve që bën luften e drejtë për këtë vend, e sot ndjehen hala te shqetsuar për atë Murë e për atë vend!!!

E vertetë është që ne si popullatė jemi të habitur, por uroj që fundi të dalë mirë nga përkrahja e nderkombëtarëve duke mos na shkelur si Shqiptarë te Kosovës!

Fuqi nuk kam, por jam me ju afër i dashur popull shqiptarë i Mitrovices për këto shqetsime!

Me vjen për të qarë se si po vazhdon degradimi i vendit dhe njellosja e atyreee heronjeve dhe viktimave që vdiqen për Mitrovice, për Kosovë e pêr Shqipëri!!

Te shkruaj me shumë është e pa dobishme.

ZOTI NA DREJTOFTË, POR SI DUKET PA E DREJTUAR VETEN AS ZOTI NUK DO NA DREJTOJË.

Labinot Tahiri KOSOVĖ E SHQIPËRISË.

Labi ka një këshillë për fansat (Foto)

Labinot Tahiri, përveç se është i angazhuar si këngëtar, ai njihet edhe për projekte të shumta humanitare, duke organizuar shqiptarët që të dhurojnë para për shërimin e personave të sëmurë jashtë vendit.

Periskopi.com Showbiz

Labi, i cili njihet edhe si humanist dhe njeri pozitiv, sot në Instagram ka publikuar një foto të shoqëruar me një thënie se është mirë që brendësia e shpirtit të duket dhe jashtë .

“Brendësia në shpirt, po u duk edhe jashtë është gjë e mirë! Ajo të krijon që të kesh njerëzit afër vetës edhe nga ata të cilët paragjykojnë njerëzit e në shumë raste veten tënde”, ka shkruar Labi në Instagram.

Ndërkohë, Liridona Gajtani prej Hajvalisë, e cila kishte nevojë për shërim jashtë vendit, u rikthye sonte (e martë) në Prishtinë. /Telegrafi/

labi

Labinot Tahiri gjen shpirtin binjak, ai del të jetë Behgjet Pacolli

Tahiri tashmë i është bashkuar AKR-së. Thotë se do bëhet kryetar i Ferizajt./ Periskopi

Periskopi.com Video

Labinot Tahiri i bashkohet AKR-së

Tahiri beson se do bëhet kryetar i Ferizajt. / Periskopi

Periskopi.com Video