Ndahen në paqe, Holanda dhe Belgjika (Video)

Ka përfunduar ndeshja miqësore ndërmjet Kombëtares së Holandës dhe Belgjikës me barazim 1 me 1.

Periskopi.com Sporti

Kombëtarja Holandeze ishte ajo që e zhbllkojë takimin duke shnëuar nga pika e bardhë e penaltisë përmes, mesfushorit të Ajaxit, Klaassen.

Reagimi i Belgjikës ishte në pjesën e dytë ku barazoj rezultatin përmes lojtarit më në formë të tyre, Yannick Carrasco.

Holanda për kualifikimet në fazën e grupeve do të përballet me Luxembourgun më 13 nëntor, ndërsa Belgjika kundër Estonisë në të njëjtën datë. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=6_q19ixC_9g&feature=youtu.be

Formacionet zyrtare: Holandë-Belgjikë

Holanda dhe Belgjika do të zhvillojnë një miqësore, para ndeshjeve kualifikuese për Botërorin Russia 2018.

Periskopi.com Sporti

Këto janë formacionet zyrtare:

Holandë :Stekelenburg; Blind, Van Dijk, Bruma, Veltman; Klaasen, Schaars, Wijnaldum; Sneijder, Janssen, Lens.

Belgjikë: Mignolet; Meunier, Kompany, Ciman, Vertonghen; Ëitsel, Defour; De Bruyne, Carrasco, Mertens; Hazard. /Periskopi.com