buffon

Juventus gjen pasardhësin e Buffonit (Foto)

Juventusi është larguar nga gara për Donnarumman, pasi së fundmi ka shfaqur interes për portierin e Udineses, Alex Meret.

Periskopi.com Sporti

Meret është 2 vite më i madh se portieri i Milanit, dhe ai ka përfaqësuar kombëtaren U21 të Itali.Një transferim i tillë mund të ndodh shumë lehtë pasi Juventusi po kërkon me ngulm një zëvendësues për Buffon, dhe alternativa më e mirë është Meret sipas CalcioMercato.

alex meret
Alex Meret, Udinese
pogba

Pogba? Më e mira është të qeshim me të

Beppe Marotta i është përgjigjur francezit Paul Pogba, i cili kishte thënë se kishte qenë në pushime në Juventus.

Periskopi.com Sporti

Drejtori gjeneral i Juventus, Beppe Marotta iu është kundërpërgjigjur duke e thumbuar ish mesfushorin francez, Paul Pogba, pasi ky i fundit kishte deklaruar se në Juventus isha në pushime.

Ai tha se ata kanë nxjerrë më të mirën nga Pogba dhe më mirë është vetëm të qeshin me deklaratën e tij.

“Shpresoj se pushimet e tij me ne të kenë qenë mësim i mirë. Nëse ai u kthye në United, kjo është për shkak se ne morëm më të mirën nga ai. Më e mira është të qeshim me deklaratën e tij”, tha Marotta për Medisaet Premium. /Periskopi/

higuain2

‘Golat janë si ketchupi’

Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain, ka thënë se realizimi i golave është si “ketchupi”, derisa ka shtuar se nuk do të kishte mundësi të luante futboll sikur të mos ishte nëna e tij.

Periskopi.com Sporti

Në një intervistë të gjatë me gazetën “Corriere della Sera”, Higuain ka folur për ëndrrën e tij që ta fitojë titullin me Juventusin dhe për jetën e tij në Napoli.

“Të shfaqesha në televizion dhe të rrëfeja ëndrrën për të luajtur për Real Madridin? Kjo është ëndrra e çdokujt dhe unë e realizova këtë ëndërr. Van Nistelrooy? Ai më tregoi një shaka në periudhën kur nuk shënoja gola. ‘Provon, por golat nuk dalin. Dhe kur dalin, dalin të gjitha përnjëherë. Janë si ketchupi’. Është anekdotë e mirë”, ka thënë Higuain.

Foto LaPresse - Valerio Andreani
27 11 2016 Genova - (Italia)
Sport Calcio
Genoa vs Juventus
Campionato di Calcio Serie A TIM 2016/2017 - Stadio "Luigi Ferraris"
nella foto: bonucci leonardo esce per inforrtunio

Photo LaPresse - Valerio Andreani
27 November 2016 City Genova - (Italy)
Sport Soccer
Genoa vs Juventus
Italian Football Championship League A TIM 2016/2017 - "Luigi Ferraris" Stadium
in the pic: bonucci leonardo esce per inforrtunio

Juventus zbulon se sa do të mungojnë Alves e Bonucci

Juventusi do të bëj pa dy mbrojtësit për më shumë se dy muaj.

Periskopi.com Sporti

Testet mjekësore për Leonardo Bonucci kanë zbuluar se ai ka një dëmtim muskulor.

Testet e sotme konfirmuan se Bonucci do të jetë jashtë fushave për 45 deri në 60 pas lodhjes në bicepsin e kofshës së tij të majtë.

Sa i përket Dani Alves, ka thyer kërcin e këmbës së majtë.

Në ditët e ardhshme do të dihet më shumë për mungesën e brazilianit. /Periskopi/

 

juve

Ylli i Juventusit ka thyer këmbën

Juventusi ka konfirmuar se Dani Alves ka pësuar lëndim të rëndë në këmbë në humbjen 3:1 nga Genoa të dielën.

Periskopi.com Sporti

Ish-ylli i Barcelonës u largua nga fusha teksa kishin mbetur vetëm 14 minuta deri në fund, pas një lëndimi që pësoi nga përplasja me Lucas Ocampos.

Testet kanë treguar se ai ka thyer këmbën dhe do të mungojë më gjatë, me testet e ardhshme që do të bëhen të hënën.

simone

Vjen edhe goli i dytë nga Simoene, Juventus pranon dy gola të shpejtë (Video)

Genoa ka kaluar në epërsi me anë të golit të Simeones, djalit të trajnerit të Atletico Madridit, Diego Simeones.

Periskopi.com Sporti

Djali i Diego Simeones (trajnerit të Atleticos) ka realizuar golin e dytë ndaj Juventusit.

Pas 13 minutash lojë Lazovic asistoi për argjentinasin e jashtëzakonshëm i cili realizoi për 2-0.

Giovanni Simeone duket në top formë dhe Juventusi vërtet ka probleme në Luigi Ferraris.

juventus

Formacionet zyrtare: Genoa – Juventus

Juventusi do të përballet nga ora 15:00 me Genoan në Stadio Luigi Ferraris.

Periskopi.com Sporti

Genoa: Perin; Izzo, Burdisso, Munoz; Lazovic, Rincon, Cofie, Laxalt; Rigoni, Simeone, Ocampos.

Juventus: Buffon; Dani Alves, Bonucci, Benatia; Lichtsteiner, Khedira, Hernanes, Pjanic, Alex Sandro; Cuadrado, Mandzukic.

bonucci

Man City-Bonucci, a mund të ndodhë kjo?

Manchester City po përgatitë një super-ofertë në drejtim të Juventusit për mbrojtësin Leonardo Bonucci.

Periskopi.com Sporti

Lajmi është dhënë nga mediat italiane, ku theksohet se oferta në fjalë kap shifrën e 75 milionë eurove.

Mbetet të shihet nëse drejtuesit e klubit bardhezi do të pranojnë një ofertë të tillë, gjithnjë nëse një ofertë e tillë dërgohet zyrtarisht. /Periskopi.com

vidal-pogba

Juventus gjen zëvendësuesin e Pogbas

Juventus është duke u interesuar për mesfushorin e Sevillas, Steven N’Zonzi.

Periskopi.com Sporti

Kampioni aktual i Serie A është në kërkim të një zëvendësimi afatgjatë për të larguarin drejt Manchester United, Paul Pogba.

Prandaj, për drejtuesit e bardhezinjve N’Zonzi është alternativa më e mirë. /Periskopi.com

keane

Talenti i Juventusit refuzon gjigandët anglezë

Talenti i madh i Juventusit, Moise Kean është i gatshëm të refuzojë Arsenalin dhe Manchester Unitedin.

Periskopi.com Sporti

16-vjeçari ka arritur të hyjë në skuadrën e parë të bardhezinjve dhe kjo ka zgjuar interesimin e dy prej gjigandëve më të mëëdhenj të futbollit anglez.

Megjithatë, duket se ai do të nënshkruajë kontratën e parë profesionale me Juventusin, pasi nuk është aspak i interesuar të largohet. /Periskopi.com

silva

Thiago Silva te rivali i Milanit? Lajm shumë i keq për ‘rosonerët’

Thiago Silva me shumë mundësi nuk do të rikthehet në “San Siro” por do të provojë një tjetëraventurë në një tjetër skuadër.

Periskopi.com Sporti

Qendërmbrojtësi brazilian është i gatshëm të transferohet te skuadra e Juventusit e cila pritet t’i ofrojë Silvas një kontratë e cila përllogaritet në rreth 6 milionë euro në sezon, shkruan Albeu.

Mësohet se braziliani ende nuk ka firmosur rinovimin e kontratës me PSG-në e cila i përfundon në verën e vitit 2017.

Juventusi ka rritur interesin për Silvan i cili me shumë mundësi nuk do të rikthehet te ish klubi i Milanit.

gjermania

Arsenali dhe Juventusi në garë për yllin gjerman

Arsenali dhe Juventusi janë shumë të interesuar të transferojnë yllin e Ëolfsburg, Julian Draxler.

Periskopi.com Sporti

Gjermani duket se do të largohet sigurt në janar nga skuadra e tij aktuale.

Raportohet se Wolfsburg kërkon hiç më pak se 55 milionë euro për Draxler.

Mbetet të shihet nëse dy klubet e interesuara për të janë të gatshmë të ofrojnë një ofertë të tillë. /Periskopi.com

juventus-v-manchester-city

Mandzukic tek ky klub londinez?

Mario Mandzukic është duke shikuar mundësinë të largohet nga Juventus në fund të sezonit.

Periskopi.com Sporti

Ish sulmuesi i Bayern Munchen dhe Atletiko Madrid, është në listën e skuadrës angleze Ëest Ham United, raporton The Sun.

Mandzukic që nga ardhja e Gonzalo Higauin ka humbur vendin e titullarit në skuadër dhe besohet se ai nuk do të qëndrojë si rezever e argjentinasit.

West Ham United është duke pasur probleme me sulmuesit e skuadrës pasi që Andy Carrol dhe Diafra Sakho janë të lënduar dhe inkonsistent ndërsa italiani Simone Zaza nuk po tregon vlerat e tij në futbollin anglez.

Mario Mandzukic për Juventus ka 51 paraqitje ku ka shënuar 17 gola. /Periskopi.com/

 

FLORENCE, ITALY - MAY 18:  Daniele De Rossi (R) and Alessandro Florenzi chat during the Italy training session at the club's training ground at Coverciano on May 18, 2016 in Florence, Italy.  (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

‘Kurrë nuk do të luajë për Juventus’

Antonio Donnaruma, vëllau i portierit të Milanit, Gianluigi Donnarumma, ka treguar se vëllau i tij nuk do të veshë asnjëherë fanelën e Juventusit.

Periskopi.com Sporti

Portieri i Milanit ka bërë sensacion në dy vitet e fundit në fubtollin italian, pasi si 17-vjeçar debutoi për ekipin e parë të Milanit.

Donnarumma është lidhur që një kohë të gjatë me një transferim tek Juventus.

donnar
Gianluigi Donnaruma, Ac Milan

“Ai nuk dëshiron ta lërë Milanin për asnjë arsye. Flasim çdo ditë për këto gjëra dhe luajmë video-lojëra. Ai luan me Milanin, unë marr Atletico Madridin ose Barcelonën”.

“Tani numër 1 është Buffoni, simbol i shkollës italiane të portierëve. Pas tij do të jetë Gigi Donnarumma që do ta zë vendin e tij te Italia”, përfundoi vëllai i portierit. /Periskopi.com/

arsenal-transfer-news-and-rumours-real-madrid-and-bayern-munich-considering-mesut-ozil-bids-mirror-co_-uk-615x375

Arsenali dhe Juventus në ‘luftë’ për yllin gjerman?

Arsenali ka rikthyer interesimin në mesfushorin gjerman të Ëolfsburd, Julian Draxler.

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Arsene Wenger është e alarmuar dhe e gatshme pas lajmit që kanë marrur se Julian Draxler mund të largohet nga Wolfsburg.

Besohet se edhe skuadra italiane, Juventus është e interesuar të përforcohet në mesfushë pas shitjes së Paul Pogbas, duke nënshkruar me gjermanin e Wolfsburg.

draxler
Julian Draxler, lojtari kyç i Wolfsburg

Draxler u transferua nga Schalke në Wolfsburg për 25 milionë euro dhe sezonin e kaluar kishte 9 gola në 34 paraqitje ndërsa këtë sezon ende nuk shënuar apo asistuar.

23-vjeçari kishte shkëlqyer me kombëtaren gjermane në kampionatin europian të mbajtur në verën e fundit ‘Euro2016’.

Vlen të theksohet se skuadra gjermane është vetëm tre pikë larg zonës së rënies nga liga në këtë sezon. /Periskopi.com/

marc

Juventus fiton dhe rrëmben kreun (Video)

'Zonja e Vjetër' edhe pse me mungesa të mëdha, ka arritur të mposhtë ekipin andaluzian si mysafir me rezultat 1-3.

Periskopi.com Sporti

Por, ishte Sevilla ajo që zhbllokoi rezultatin në minutën e 9’ përmes Nicolas Pareja.

Ishte i rikthyeri nga lëndimi Claudio Marchisio, i cili arriti të barazojë rezultatin në 1:1 në fund të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, Juventusi arriti të shënojë dy gola dhe atë në 10 minutat e fundit të takimit për të siguruar fitoren.

Ishte minuta e 84-të kur mbrojtësi italian, Leonardo Bonucci shënoi gol dhe Mario Mandzukic përmbylli sfidën në minutën e 94-të pas asistimit të Marchisios. /Periskopi.com/

bonucci

Juventus kalon në epërsi ndaj Sevillas (Video)

Juventusi ka kaluar në epërsi (1:2) ndaj Sevillës në Ligën e Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Realizator ishte Leonardo Bonucci, i cili shënoi gol në minutën e 84-të nga distanca.

https://www.youtube.com/watch?v=JOXZP4ZxLWA

juventus

Barazon rezultatin Juventus (Video)

Juventus ka arritur të barazojë rezultatin përmes italianit Cluadio Marchisio.

Periskopi.com Sporti

Marchisio realizoi golin nga pika e bardh në minutën e 44’. /Periskopi.com/

 

pareja_celta

Juventus tronditet ne minutat e para (Video)

Sevilla ka kaluar në epërsi ndaj Juventus.

Periskopi.com Sporti

Nicolas Pareja shënoi golin për epërsin e Sevillas në minutën e 9′. /Periskopi.com/

conte

Conte flet për Juventusin, ka disa fjalë për yjet e kësaj skuadre

Antonio Conte nuk është mësuar që të humbas, dhe këtë gjë po e demostron edhe sezoni fantastik që po kalon me Chelsean.

Periskopi.com Sporti

Ish trajneri i Italisë është kthyer të flasë edhe për Juventus-in në një intervistë të gjatë për “La Gazzeta Dello Sport”.

“Juventus, që është skuadra e tetë në botë për sa i takon shumës që shpenzon për pagat e lojtarëve, nuk mund të kufizohet vetëm te Seria A. Një ekip me atë përbërje duhet të ketë objektiva të mëdha. Nëse rivalët të shesin Higuain dhe Pjanic, gjithçka është më e lehtë”, u shpreh trajneri italian.