Jurgen Klinsmann, coach of team USA, reacts during the friendly match France against USA at the Stade de France in Paris, France on November 11th, 2011.

Shkarkohet Jurgen Klinsman

Është shkarkuar Jurgen Klinsman si trajner i ekipit të kombëtares të SHBA-së.

Periskopi.com Sporti

Federata e futbollit amerikan ka marrë vendim të shkarkoj legjendën gjermane pas rezultateve të dobëta. Ata e kanë falënderuar për bashkëpunimin e tij dhe punën e bërë

Sot, ne kemi marrë një vendim shumë të vështirë, për të prishur kontratën e trajnerit Jurgen Klinsmann”, ka thënë Gulati.

“Ne duam të falënderojmë Jurgenin për punën e tij të vështirë dhe përkushtimin gjatë këtyre pesë viteve të fundit”, përcjell Telegrafi.

Ndryshe, gjermani ka qenë në krye të ShBA-ve që nga viti 2011, dhe ka një statistikë prej 55 fitore, 27 barazime dhe 16 humbje.

.