sport-preview-gaya-bellerin

Guardiola kërkon dyshen spanjolle

Strategu katalunas, Pep Guardiola është në kërkim të dyshes spanjolle, Hector Bellerin dhe Jose Gaya.

Periskopi.com Sporti

Manchester City shpenzoi mbi 50 milionë euro për blerjen e mbrojtësit John Stones nga Everton, por si duket kjo nuk i ka mjaftuar 45-vjeçarit.

Tekniku spanjoll mendon të freskoj krahët e mbrojtjes, pasi që Bacary Sagna, Pablo Zabaleta dhe Aleksandër Kolarov me gjasë janë në vitet e fundit të karrierës së tyre.

 

Pep Guardiola ka 100 milionë euro për dyshen që do të tentojë t’i ofrojë në Etihad Stadium. /Periskopi.com