reali1

Reali rikthen sulmuesin e njohur?

Real Madrid dëshiron të rikthejë një sulmues të njohur.

Periskopi.com Sporti

Bëhet fjalë për anëtarin e Bayer Leverkusen, Javier Hernandez.

Këtë e ka thënë vetë drejtori i Realit, Santiago Aguado.

“Po, do të doja ta shihja Chichariton në Real Madrid, sepse ne e dimë se ai është një lojtar i shkëlqyer”, deklaroi Aguando.

28-vjeçari ka shënuar 33 gola në 50 paraqitje te skuadra gjermane. /Periskopi.com

Leverkusen Javier Chicharito Hernandez (Bayer 04 Leverkusen 7) beim Torjubel nach dem Treffer zum 2:0 beim Fussball Bundesligaspiel zwischen Bayer 04 Leverkusen und Borussia Moenchengladbach am 12.12.2015, Copyright: Sch¸lerx/xEibner-Pressefoto EP_jse

Leverkusen Javier CHICHARITO Hernandez Bayer 04 Leverkusen 7 the goal celebration After the Results to 2 0 the Football Bundesliga game between Bayer 04 Leverkusen and Borussia Moenchengladbach at 12 12 2015 Copyright Sch¸lerx xEibner Press Photo EP_JSE

Valencia gati 40 milionë për Hernandez

Valencia është e gatshme të ofrojë plotë 40 milionë për lojtarin e Bayer Leverkusen, Javier Hernandez.

Periskopi.com Sporti

Raportohet se presidenti i klubit, Peter Lim  për të bindur Cesare Prandellin i ka premtuar nënshkrimin e Hernandez apo siç njihet “Chicharito”.

Ish sulmusi i Manchester United dhe Real Madridit është duke shkëlqyer me ekipin gjerman ku ka shënuar 22 gola në 33 paraqitje për Bayer Leverkusen.

“Chicharito” ka klauzolë prej 45 milionë të vendosur në kontratë nga klubi gjerman që ka shprehur gatishmëri për të mbajtur meksikanin në skuadër.

 

“Chicharito” ka kontratë deri  në qërshor të 2018 me Bayer Leverkusen.