HOUSTON, TX - MAY 17:  James Harden #13 of the Houston Rockets celebrates in the fourth quarter against the Los Angeles Clippers during Game Seven of the Western Conference Semifinals at the Toyota Center for the 2015 NBA Playoffs on May 17, 2015 in Houston, Texas. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.  (Photo by Scott Halleran/Getty Images)

James Harden barazon Michael Jordan, arrin shifër magjike (Video)

Houston Rockets ka shënuar fitore kundër Washington Ëizards me rezultat 114-106.

Periskopi.com Sporti

James Harden ka arritur një seri statistikash radhazi që më parë e kishte bërë vetëm legjenda e basketbollit Michael Jordan.

Në fitoren ndaj Washington Wizardsit, basketbollisti i Houston Rockets realizoi ‘double-double’ duke shënuar 32 pikë dhe 15 asistime,

Në këtë formë, Harden bëhet lojtari i parë pas Jordanit që e arrin shifrën e më shumë se 30 pikëve dhe 10 asistimeve për katër ndeshje radhazi.

Kujtojmë se këtë legjenda e Chicagos, Jordan e kishte bërë këtë në stinorin 1988/89. /Periskopi.com