Muri ne Mitrovice

Mushkolaj: Muri nuk do rrënohet, rezoluta e Kuvendit nuk do zbatohet kurrë

Opinionisti Imer Mushkolaj thotë se rezoluta që pritet të votohet në Kuvend për rrënimin e murit në Mitrovicë, nuk do zbatohet kurrë.

Periskopi.com Uncategorized

Sipas tij, rezolutat janë dokumente koti, që nuk kanë kurrfarë vlere, sepse nuk zbatohen, raporton periskopi

Mushkolaj thotë se rezolutat zakonisht bëhen me qëllim që deputetët të arsyetohen para opinionit publik.

“Muri i Mitrovicës nuk rrëzohet me rezoluta, por me aksion konkret të Qeverisë së Kosovës.  As qytetarët e Mitrovicës nuk kthehen në pronat e veta me rezoluta, por me vendosmërinë e Qeverisë së Kosovës. Kjo rezolutë shpërfaq pafuqinë e institucioneve për të vepruar konkretisht. Nëpërmjet rezolutave si kjo, institucionet na bëjnë të kuptojmë sa të pafuqishme janë për të zbatuar rendin e ligjin në të mirë të qytetarëve”, thotë Mushkolaj për Periksopi.com

AI ëhstë i bindur se muri është mur dhe do të mbetet i tillë, pavarësisht modifikimeve.

“Ai nuk garanton lëvizjen e lirë të qytetarëve dhe gjithçka tjetër është e parëndësishme. Asnjeherë nuk do të hiqet krejt, do të provohet të shitet si rrënim modifikimi i tij”, thotë Mushkolaj./ Periskopi

Imer Mushkolaj

Edhe Mushkolaj kërkon dorëheqjen e Skender Hysenit dhe Dhurata Hoxhës

Analisti Imer Mushkolaj, sikur edhe shumë të tjerë, ka regauar pas suspendimeve të drejtorit të burgut të Prizrenit dhe tre zyrtarëve të tjerë.

Periskopi.com Lajme

Ai thotë se kjo nuk mjafton.

Kërkon dorëheqjen e ministrit të Punëve të Brendshme, Skender Hysenit dhe ministres së Drejtësisë, Dhurata Hoxhës.

“Suspendimet në Prizren nuk mjaftojnë. Dhurata? Skënder?”, ka thënë ai./ Periskopi

Imer Mushkolaj

Mushkolaj tallet keq me Hashim Thaçin

Opinionisti Imer Mushkolaj është tallur me presidentin Hashim Thaçi pas njoftimit të këtij të fundit në rrjetin social se ishte te Isa Mustafa t'i uronte për martesën e të birit.

Periskopi.com Lajme

Mushkolaj thotë se Thaçi si ka mbetur që tjetër ngase burrështetasit e botës e kanë bojkotuar dhe izoluar qysh moti.

“I bojkotum e i izolum prej burrështetasve të botës, Hashim Thaçit nuk i ka mbetë tjetër veç me bo nuse përhajër. #prontopresident”, ka shkruar ai.

E gjatë ditës Thaqi, ka shkruar : “Sot isha në vizitë tek familja e kryeministrit Mustafa. Pata kënaqësinë ta përgëzoj për martesën e të birit. Çiftit i urova jetë të lumtur bashkëshortore. HTH”./ Periskopi