Skandal: Hendbollisti që luante në Kosovë mbante veshur fanelën ‘Kosova është Serbi’

Përforcimi i ri i Lubotenit nuk e njeh shtetin e Kosovës. Bëhet fjalë për Miroslav Karaxhiq, i cili muaj më parë kishte postuar në profilin e tij në Facebook, një fotografi ku në fanellën e tij shihej mbishkrimi “Kosova është Serbi”.

Periskopi.com Sporti

Siç duket Karaxhiq ende jeton me ëndrrat serbe, por ai duhet ta dijë se Republika e Kosovës është shtet i pranuar nga më se 110 shtete dhe është e pranuar në të gjitha Asociacionet sportive ndërkombëtare.

“Edhe pse sporti është i ndarë nga politika, ky lojtar nuk ka vend tek ne. Shpresojmë që klubi ferizajas të marrë masa ndaj këtij lojtari” ”, shkruan portali volejbollikosovar.

serbi