haxhi

Haxhi Krasniqi do të boksojë me Abraham

Haxhi Krasniqi do të boksojë ndaj idhullit të tij që e kishte si një boksier i ri kur kishte filluar karrierën.

Periskopi.com Sporti

Boksieri shqiptar do të boksojë me armenin Arthur Abraham. Abraham 36-vjeçar jeton dhe vepron në Gjermani dhe është një nga më të mirët në këtë kategori ku konsiderohet legjendë e boksit e këtij sporti.

“WBO-ja na ka zgjedhur mua dhe Abrahamin që të boksojmë me njëri-tjetrin në meç eliminator. Kush fiton, bokson më pas në SHBA me kampionin Gilberto Ramirez. Unë me shumë dëshirë dhe me krenari e pranoj këtë ofertë që të luftoj ndaj Abrahamit”.

“Vlerësoj se kam shanse shumë të mëdha që të fitoj këtë luftë dhe edhe një herë të luftoj për titull të botës”, ka thënë Krasniqi të hënën për gazetën Koha Ditore. /Periskopi.com