willian-premier-league-chelsea-v-burnley-270816_1uetm6j9nbsde1uw0loxgbsxlw

Osar largohet? Transferohet ky super yll në Chelsea

Chelsea është shumë afër nënshkrimit me turkun e Bayer Leverkusen, Hakan Calhanoglu.

Periskopi.com Sporti

Besohet se Calhanoglu ka arritur marrëveshje me londinezët dhe në janar do të kalojë në Stamford Bridge, sipas gazetës turke Haberturk.

Chelsea pritet që të paguajë rreth 20 milionë euro për të siguruar shërbimet e lojtarit.

Calhanoglu, ka qenë i lidhur edhe me një kalim te Manchester United, pasi ka ngjashmëri në goditje me legjendën David Beckham.

Hakan Calhanoglu, Bayer Leverkusen

Mesfuhsori 22-vjeçar mendohet se do të jetë zëvnedësimi i brazilianit në ikje, Oscar që gjithmonë e më larg Chelsea duket. /Periskopi.com/