Shkarkohet komandati i Policisë së Kosovës në Graqanicë!

Sot komandanti i policisë në Graqanicë, Bratisllav Trajkoviq zyrtarishte është shkarkuar nga ky pozicion dhe është transferuar në një pozicion tjetër në kuadër të policisë së Kosovës.

Periskopi.com Lajme

Ky shkarkim – transfer i tij, siç merr vesh “Gazeta Blic” nga burime të saj, është bërë për shkake të joefikasitetit në punën e tij dhe vlerësimin jo adekuat rreth punës se tij si komandant i policisë në Graqanicë./GazetaBlic.com/

Kafshët po keqtrajtohen në strehimoren e Graçanicës (Video)

Strehimorja e qenve në Graçanicë është shndërruar në një vend ku keqtrajtohen kafshët, thonë aktivistët për mbrojtjen e kafshëve.

Periskopi.com Lajme

Si argument për këto pohime organizata për mbrojtjen e kafshëve PARK kanë këto fotografi që thuhet se janë bërë në këtë strehimore.

Aktivistët për mbrojtjen e kafshëve pohojnë se u alarmuan kur pamjet e këtyre qenve qarkulluan në rrjete sociale, njofton Klan

Madje, sipas aktivistëve, përgjegjësit në këtë strehimore nuk po bashkëpunojnë me ta, madje disa herë edhe nuk ishin lejuar të hyjnë brenda.

Problem me qentë endacak kanë shumë komuna të Kosovës, ku së fundmi u bë edhe sterilizimi e kastrimi i tyre.