Shima nga Tirana kujton Sigal Prishtinën

Prej sot Gerti Shima është basketbollist i SK Tirana. Në një postim të tij në facebook ai e ka falënderuar ish-skuadrën e tij, Sigal Prishtina.

Periskopi.com Sporti

Ja postimi i plotë i Shimës në facebook:
“Mirënjohje për ekipin e KB Prishtinës ! Faleminderit për bashkëpunimin dhe shkëputjen miqësisht për të dhënë kontributin tim, në shtëpinë time SK Tirona ! Isha i priviligjuar duke qenë pjesë e ekipit më të mire që shkruajti histori në Kosovë, KB Prishtina! Sukseset qofshin me ju në vazhdimësi…” – shkruajti Shima. /Periskopi.com

Zyrtare: Gerti Shima kthehet te Tirana

Basketbollisti shqiptar, Gerti Shima, ka përfunduar karrierën e tij në ligën e basketbollit kosovar.

Periskopi.com Sporti

Tirana pas rikthimit të lojtarit Endrit Hysenagolli nga Bashkimi e ka kthyer edhe Gerti Shiman.

Gerti Shima tash e disa vite ishte pjesë e klubeve kosovare ‘Peja’ dhe ‘Prishtina’ së fundmi. Alo qendra shqiptare këtë sezon nuk kishte hapsirën e duhur tek ‘bardhëkaltërtit’. /Periskopi.com