kongo

Këtë nuk e keni pritur, Barcelona-Kondogbia

Barcelona është e interesuar të nënshkruajë me mefushorin francez të Interit, Geoffrey Kondogbia.

Periskopi.com Sporti

Barcelona do të mundohet të bind ish anëtarin e Monacos i cili bëri bujë me paraqitjet e tij para se të transferohej tek neroazzurët.

Mesfushori francez kohëve të fundit ka pësuar një rënje nga forma por Barcelona e mendon atë si zëvendësues të Busquetsit

Besohet se edhe Liverpooli e Marseille janë në garë për Kondogbian./Periskopi.com/

Il centrocampista dell'Inter, Geoffrey Kondogbia, in azione durante la partita amichevole contro il Carpi presso il centro sportivo di Riscone di Brunico (Bolzano), sede del ritiro estivo dei nerazzurri, 15 luglio 2015.
ANSA/ELISABETTA BARACCHI

Ylli i Interit paralajmëron largimin

Mesfushori i Interit, Geoffrey Kondogbia ka paralajmëruar drejtuesit e klubit për një largim të mundshëm.

Periskopi.com Sporti

Francezi nuk po arrinë të sigurojë një vend në formacionin bazë te zikaltërit dhe kjo pritet ta shtyejë atë drejt largimit.

“Si një lojtar që dëshiron të luajë, është e natyrshme që në rast se situata nuk ndryshon, ne duhet të vlerësojmë gjërat dhe të bëjmë një zgjidhje”, deklaroi Kondogbia.

Është pritur shumë që 23-vjeçari të jetë motori i lojës së Interit, mirëpo trajnerët nuk kanë arritur të nxjerrin më të mirën nga ai. /Periskopi.com