simone

Vjen edhe goli i dytë nga Simoene, Juventus pranon dy gola të shpejtë (Video)

Genoa ka kaluar në epërsi me anë të golit të Simeones, djalit të trajnerit të Atletico Madridit, Diego Simeones.

Periskopi.com Sporti

Djali i Diego Simeones (trajnerit të Atleticos) ka realizuar golin e dytë ndaj Juventusit.

Pas 13 minutash lojë Lazovic asistoi për argjentinasin e jashtëzakonshëm i cili realizoi për 2-0.

Giovanni Simeone duket në top formë dhe Juventusi vërtet ka probleme në Luigi Ferraris.

simone

Shokohet Juventus nga Genoa, i shënon golë djali i Diego Simeones (Video)

Genoa ka kaluar në epërsi me anë të golit të Simeones, djalit të trajnerit të Atletico Madridit, Diego Simeones.

Periskopi.com Sporti

Giovanni Simeone shënoi pas një topi të kthyer në zonë pas vetëm tri minutash lojë./Periskopi/

 

juventus

Genoa kërkon yllin e Juventus

Skuadra e Geona është e interesuar në shërbimet e brazilianit të Juventus, Anderson Hernanes.

Periskopi.com Sporti

Ish anëtari i Lazios dhe Inter në këtë sezon është duke pasur më shumë minutazh që nga largimi i mesfushorit francez Paul Pogba.

Besohet se Geona është duke menduar të transferojë mesfushorin në janar.

“Genoa? Është mirë t’i dëgjoj këto lajme, por për momentin jamni fokusuar për ndeshjen ndaj Sevillës”.

“Italia është sikur shtëpi e dytë për mua, është një shtet i mrekullueshëm dhe jam i gëzuar që tifozët po më mbështesin. Në futvoll kurrë nuk i dihet, por për tani po mendoj për ndeshjen me Sevillën”, tha Hernanes për GdS. /Periskopi.com/

hernanes-1
Anderson Hernanes, Juventus
MILAN, ITALY - OCTOBER 25:  Luiz Adriano of AC Milan celebrates after scoring the second goal during the Serie A match between AC Milan and US Sassuolo Calcio at Stadio Giuseppe Meazza on October 25, 2015 in Milan, Italy.  (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Genoa afër yllit të Milanit

Genoa është duke menduar transferimin e brazilianit të Milanit, Luiz Adriano.

Periskopi.com Sporti

Genoa këtë do ta bëjë pasi që Pavolettti të kompletojë transferimin e tij në Napoli.

Problem për këtë marrëveshje mund të jetë paga e lartë e sulmuesit brazilian e cila është 3 milionë euro.

Milan mund të pranojë mundësinë e huazimit në rast se Genoa e kërkon me çdo kusht Adrianon. /Periskopi.com/

milan

Milano tronditet nga Genoa

Milan ka lëshuar shansin për të dalur në pozitën e parë pasi që është mposhtur nga skuadra modeste, Genoa.

Periskopi.com Sporti

Pas series prej pesë ndeshjeve pa humbje, Milani është mposhtur nga Genoa me rezultat 3-0, për të humbur rastin që këtë javë të kryesojë në Seria A.

Fitorja ndaj Juventusit të shtunën mbrëma konfirmoi formën e mirë të “Rossonerëve”, por sonte u mposht si mysafir i Genoas që ngrihet në pozitën e shtatë në tabelë me 15 pikë.

Golat për Genoan i realizuan Nikoviq, Juraj Kucka, i cili shënoi autogol dhe të fundit e realizoi Pavoletti.

Me këtë humbje Milani mbetet në pozitën e tretë me 19 pikë, aq sa ka edhe Roma në pozitën e dytë. Juve prin me 20 pikë. /Periskopi.com

ACMilanvUSSassuoloSerieAUGNltqPETT3x-780x439

Formacionet zyrtare: Genoa-Milan

Sonte fillon java e dhjetë në Seria A, ku Genoa pret ekipin e Milanit që pas fitores ndaj Juventus është e motivuar.

Periskopi.com Sporti

Milan do të kërkojë fitoren e tretë rresht dhe të mbajë hapin me Juventus në luftën për titull të kampionit.

Këto janë formacionet zyrtare:

GenoaPerin, Edenilson, Izzo, Burdisso (c), Simeone, Munoz, Rigoni, Veloso, Rincon, Laxalt, Ninkovic.

Milan:milan1-1 /Periskopi.com