fenerbahce-sk-v-manchester-united-fc-uefa-europa-league

Dy yjet e United jashtë formacionit

Legjenda e Manchester United, Gary Neville, do të linte jashtë formacionit baë Zlatan Ibrahimovic dhe Wayne Rooney.

Periskopi.com Sporti

Gary Neville i pyetur nga gazetarët se si do të zgjedhte formacionin e ‘djajëve të kuqë’, ai ka thënë se do të zgjidhte mesfushorin armen, Mkhitaryan, para Wayne Rooney dhe Ibras.

Ai ka folur edhe për lojtarët nga akademia si Rashford dhe Jesse Lingard, se ndihet krenar kur i sheh në formacionin bazë të Manchester United.

Neville ka zgjedhur ekipin që sipas tij duhet të startojë, ai mendon se United duhet të luajë 4-3-3. “De Gea, Valencia, Bailly, Smalling, Blind, Pogba, Herrera, Carrick, Mkhitaryan, Martial and Rashford.” /Perisksopi.com

manchester-united-training