LIVERPOOL, ENGLAND - SEPTEMBER 14:  Gareth Barry of Everton in action during the Barclays Premier League match between Everton and Chelsea at Goodison Park on September 14, 2013 in Liverpool, England.  (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Barry 600 ndeshje në Premier Ligë

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Evertonit, Gareth Barry pritet të zhvillojë sot paraqitjen e tij të 600 në Premier Ligë.

Ish-anëtari i Aston Villa’s dhe Manchester City’t, do të bëhet futbollisti i tretë në histori të kësaj lige që arrinë këtë shifër ndeshjesh, pas Ryan Giggs që ka zhvilluar 632 ndeshje dhe Frank Lampard 609.

Shihet qartë se në rast se Barry paraqitet në të gjitha ndeshjet e këtij sezoni në ligë, atëherë do të dalë i pari në këtë listë. /Periskopi.com