Trajneri i skuadrës së madhe kosovare ofroi shkëputjen e kontratës

Trajneri i Besës së Pejës, Gani Sejdiu, ka folur pas barazimit 1:1 me Feronikelin, të luajtur në Pejë.

Periskopi.com Sporti

Ai sqaroi edhe situatën e krijuar në ditët e fundit, ku Olle publikoi lajmin për ofrimin e dorëheqjes nga ai, gjë që u konfirmua edhe nga vetë Sejdiu.

“Dorëheqje jo, por iu kam ofruar ndërprerje të kontratës, pasi me barazimin ndaj Gjilanit u larguam nga gara për titull. Por, kryesia e klubit nuk ka dashur të dëgjojë dhe kemi vazhduar. Një klub i mençur, i cili dinë çka është kualiteti. Unë besoj se finalja (fundi i garave) do të jetë e suksesshme”, tha Sejdiu për Super Sort, raporton Gazeta Olle. Lajmi vijon më poshtë ↓

Sejdiu kritikon amatorët e Prishtinës për shkarkimin e Munishit

Trajneri i njohur kosovar, Gani Sejdiu tregon objektivat e skuadrës që drejton, Besës së Pejës. Mitrovicasi foli edhe për shkarkimin e trajnerit Kushtrim Munishi nga Prishtina.

Periskopi.com Sporti

Besa e Pejës aktualisht gjendet në pozitën e tretë në tabelë me 12 pikë, tri më pak se Trepça ’89 që gjendet në pozitën e dytë dhe gjashtë më pak sesa lideri Prishtina.

“Pretendimet janë për t’u shpallur kampion. Por, normal se duhet pak kohë deri tek ndërtimi i skuadrës. Mirëpo, puna është duke shkuar mirë në këtë drejtim”, ka thënë Sejdiu për Periskopin. Lajmi vijon më poshtë ↓

Ai shton se në garë për titull ka edhe disa skuadra tjera, ku veçon tri prej tyre, ndërsa foli edhe për rritjen e cilësisë së futbollit kosovar si dhe për referimin.

“Rivalët kryesor për titull janë Prishtina, Feronikeli dhe Gjilani. Cilësia e futbollit në Kosovë është në rritje e sipër në çdo aspekt, por duhet ende punë e madhe që cilësia të ngritet ende”.

“Me referimin jam i kënaqur, pasi ka tendenca të rritjes së përgjegjësisë në referim prej pranimit në UEFA dhe FIFA”.

Ai foli edhe për largimin e Kushtrim Munishit nga pozita e trajnerit të Prishtinës, dhe tha se nuk i mirëpret padrejtësitë që i bëhen ndonjë kolegu të tij.

“Sa i përket Munisht, çdo padrejtësi që i bëhet ndonjë kolegu, unë nuk do ta mirëpres”, përfundoi ish-trajneri i Feronikelit, Trepçës dhe Trepçës ’89. /Periskopi.com