Zyrtare: Amir Abrashi nënshkruanë me këtë klub

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi do të vazhdojë edhe më tej me skuadren gjermane, SC Freiburg.

Periskopi.com Sporti

Ish mesfushori i Grasshopers FC është pjesë e klubit gjerman që nga vera e vitit 2015 kur u transferua pikërisht nga Grasshopers.

Sipas informacioneve të dhëna nga klubi gjerman, Abrashi ka rinovuar kontratën e tij deri në vitin 2020.

Dëmtohet rëndë futbollisti i Kombëtares Shqiptare

Mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Amir Abrashi ka pësuar një goditje të rëndë në kokë.

Periskopi.com Sporti

Kthimi i 26-vjeçarit në stërvitje me Freiburgun ishte shumë i pa fat.

Mediat gjermane raportojnë se Abrashi në momentin e dëmtimit ka përplasur kokën në pjesën e prapme të shtyllës.

Ai është dërguar me urgjencë në spital dhe pritet që gjendja e tij të përmirësohet së shpejti. /Periskopi.com