Ibrahim Rugova

Foto e rrallë e Presidentit Rugova në SHBA

Viti 1990, koha kur Ibrahim Rugova bashkë me: Shaqir Shaqiri, Jusuf Buxhovi, Antok K. Berisha, Halil Matoshi etj, marrin rrugën për të shkuar drejt Capitol Hill Uashington D.C për të kërkuar Republikën nën mbrojtjen e agjentëve të FBI-së.

Periskopi.com Lajme

Rugova në SHBA ka patur miq të shumtë dhe gjithmonë ka marrë mbështetje nga Uashingtoni zyrtar.

Sot, 21 janar, është 11 vjetori i vdekjes së Ibrahim Rugovës.

Ibrahim Rugova

Dy fotografi të realizuara pak sekonda nga njëra-tjetra që po tmerrojnë botën

Këto dy foto, të realizuara pak sekonda larg nga njëra – tjetra, kanë tmerruar përdoruesit në internet.

Periskopi.com Lajme

Teksa në njërën foto gjithçka duket normale, në tjetrën shfaqet një krijesë e çuditshme, që lëviz në park.

Dy imazhet u postuan në Reddit nga një përdorues, i cili tha se imazhet ishin shkrepur nga një pjesëtar i moshuar i familjes, duke përjashtuar kështu çdo mundësi, sipas tij, që janë të modifikuara me Photoshop.

Sipas “The Sun”, ai i postoi fotot në përpjekje për t’i dhënë një shpjegim.

Shumë prej përdoruesve u shprehen të tmerruar, ndërsa të tjerë u përpoqën t’i jepnin një shpjegim logjik, por pa mundur të zgjidhnin misterin. /tvklan.al/

foto2-11484511964 foto1-11484511961

ibrahim-rugova-letersi-800x450

Fotografi e rrallë e Rugovës me djalin e tij në prag të Vitit të Ri 1990 (Foto)

Artisti i fotografisë, Hazir Reka, në profilin e tij në Facebook ka publikuar një foto të veçantë.

Periskopi.com Lajme

Në këtë fotografi është presidenti i ndjerë, Ibrahim Rugova, i biri i tij Uka dhe gruaja e tij Fana.

Fotografia është bërë më në banesën e Rugovës, në lagjen Lakrishte të Prishtinës, në ora 22:30, më 31 dhjetor 1989.

Në atë kohë Reka ishte fotoreporter i Javores “Zëri i Rinisë”.

Fotografia po çmend botën, 6 vajza vetëm 5 palë këmbë! (Foto)

Në pamje të parë duket e zakonshme, një fotografi e disa shoqeve. Por, kur dikush e shikoi me vëmendje diçka mungonte.

Periskopi.com Lajme

Në rrjetet sociale, dhe në mediat anekënd botës po qarkullon kjo fotografi e disa shoqeve, po që askush nuk mundet që në fillim të shpjegoj se ku janë edhe një palë këmbë.

Iluzioni optik tregon gjashtë shoqe të ulura krahë për krahë njëra tjetrës, por jo edhe këmbët e secilës.

Fotografia ka marrë mijëra komente dhe shpërndarje, por për ata që e shikojnë mirë, vërehet se ku është ‘problemi’./ Periskopi

3ba3995400000578-4066084-have_you_spotted_it_yet_if_you_look_closely_you_will_see_there_a-m-20_1482743551401 3ba381ce00000578-4066084-image-m-13_1482742303777

Fotografitë e çuditshme për festat e fundvitit

Periskopi.com Video
unikkatil

Unikkatil ndan me publikun një moment të rrallë (Foto)

Deri vonë në internet ishin gjithsejt dy – tre foto të tij ku madje as aty nuk është se vërehej qartë.

Periskopi.com Limonada

Por me kalimin e viteve dhe ‘shpërthimin’ e rrjeteve sociale, gjërat ndryshuan për figurën mistike të reperit shqiptar Unikkatil ndonëse sërish duke mbajtur një limit mes familjes dhe publikes.

E një përjashtim është bërë sot kur Viktori ka ndarë me fansat një imazh me djalin e tij Ronin i cili duket se është rritur shumë krahasuar me fotografitë paraprake që qarkullojnë.

‘Kurgjo nuk vlenë më shumë se familja’ – ka deklaruar Paloka i cili tashmë është i qasshëm edhe në Snapchat nën llogarinë Vik Paloka. /Prive

Unikkatil

Spektakël i reve në qiellin e Prishtinës pas shiut që ra gjatë ditës

Prishtina Weather Galeria

15000009_1150853768295708_8769669240957564812_o 15039721_1150854068295678_8365333672645206318_o 15025308_1150854131629005_3176285950309805534_o 15039556_1150854258295659_1201805584401164670_o 15025509_1150854238295661_7869425155319222567_o 14990958_1150854218295663_8104082244518767891_o 15000214_1150854184962333_7945964695424192747_o 15025210_1150854144962337_8369306186618982999_o 15068521_1150854114962340_7561097242259030407_o 14976876_1150854041629014_1777630471331501696_o 15068503_1150854001629018_8511161037580249198_o 14980571_1150853984962353_2038197151259168568_n 15000856_1150853954962356_5095947589538848548_o 15025243_1150853944962357_3630488625433418987_o 15002354_1150853904962361_4391227535626967092_o 15039623_1150853858295699_6205327826215769330_o 15002286_1150853834962368_7326321052293520660_o 15039495_1150853764962375_3161436975862341678_o 14976475_1150854091629009_8109687654559794119_o

Nusja pëson keq teksa bënte fotografi

Periskopi.com Video