Kjo është zonja e parë e Drenasit nëse Berisha fiton zgjedhje, u njohën përmes internetit (Video)

Adelina Ahmeti- Berisha është bashkëshortja e kandidatit për Kryetar të Komunës së Drenasit nga partia Fjala, Vehbi Berisha.

Periskopi.com Lajme

Sipas Adelinës, kandidati Berisha e dëgjon në vendimet që merr megjithëse nuk i ndihmon shumë në kuzhinë.

Bashkëshortja e ‘Djalit të hasretit’ , e përshkruan atë si një njeri të thjeshtë, të fjalës dhe të besës.

“Vehbiu nuk ka hy në garë për Kryetar as për pare, ka hy vetëm si njeri i thjeshtë, njeri për qytetarët e Komunës së Drenasit”, thotë Ahmeti- Berisha.

Mangësia e kandidatit Berisha sipas bashkëshortes së tij është vetëm stresi.

Të kujt janë pronat e uzurpuara në Drenas, sipas kandidatëve për kryetar

Kandidati i Nismës për Kosovën, Isa Xhemajlaj në “Rubikon” të KTV-së ka thënë se në garë nuk ka hyrë që të shtyhet më bërryla se kush është më i fortë.

Periskopi.com Lajme

Sipas tij, problemet e Drenasit janë pasojë e udhëheqjes 17 vjeçare, transmeton Koha.net.

“Nuk hyj në garë duke u shtyrë me bërryla. Të gjitha këto janë probleme që janë shkaktuar tash e 17 vjet. Është uzurpimi i pronave”, ka thënë ai.

“Nuk je mbi Jakup Krasniqin, Fatmir Limajn, Isa Mustafën e Hashim Thaçin se janë barra të rënda për ty”, iu drejtua Xhemajlaj, Drenorit.

Xhemajlaj theksoi se të gjithë e dinë se pronat e uzurpuara janë të partisë në pushtet duke mos dashur të përmend emra të përveçëm.

“Ato janë të partisë në pushtet dhe ato banda ne i njohim, kush i fiton tenderët ne e dimë”, përfundoi Xhemajlaj.