8 veprimet rreptësisht të ndaluara në palestër (Foto)

Periskopi.com Lajme

Mos i lini pajisjet me djersen tuaj!  Imagjinoni sa keq do t’ju vije nëse shkoni dhe e gjeni step-in me djersë! Kështu do të ndjeheshin edhe te tjerët nëse gjenin djersën tuaj aty. Pasi të keni përfunduar, përpiquni të fshini djersën tuaj nga pajisja!

Nëse shkoni në palestër, ju me siguri keni hasur disa personazhe të bezdisshëm që shqetësojnë të tjerët përreth. Dikush është i rrëmujshëm e disa të tjerë nuk kanë higjienë personale.

Albeu.com ju sjell disa këshilla në mënyrë që të kaloni sa më mirë atje duke mos bezdisur edhe të tjerët.

Blerim Destani “ndërton” trupin (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Aktori i njohur shqiptar, Blerim Destani është një ndër aktorët që po merr një mbështetje të madhe për punën e tij dhe jo vetëm nga shqiptarët por edhe më gjerë.

Blerimi, gjatë këtij viti ka qenë pjesë e disa filmave në Gjermani si ai “Frauen”, “Die Informatin”, “Out of Control” dhe “Helen Dorn”, njofton KosovaPress.Ne kemi shkëputur disa fotografi të Destanit gjatë kohës kur ai stërvitet dhe mban veten në formë.