Zbulohet traileri i filmit mbi jetën e Tupac! (Video)

Periskopi.com Kulturë

“Duhet të qëndrosh për diçka. Duhet të jetosh për diçka. Duhet të jesh i gatshëm të vdesësh për diçka”.

Këto janë fjalët e para të dëgjuara nga Tupac Shakur në trailerin zyrtar të filmit “All Eyez On Me” në klipin prej 2 minutash e gjysë.

Roli protagonist luhet nga një emër jo shumë i dëgjuar, Demetrius Shipp, por ngjashmëria e tij me reperin e ndjerë të vrarë mbi dy dekada më parë është mbresëlënëse.

Në filmin e jetës së Tupac nuk mund të mungonte as armiku i tij i përjetshëm, me të cilin fillimisht ishin shokë të ngushtë, Biggie Smalls, i luajtur nga Jamal Woolard.

Kujtojmë se nuk është hera e parë që Woolard luan rolin e Biggie, pasi më parë e kishte bërë në biografinë e reperit të krahut lindor.

“Scarface” do të rikthehet, në 2018 del filmi i ri

Ju kujtohet filmi “Scarface”?

Periskopi.com Kulturë

Së shpejti do të dalë një tjetër version i filmit klasik me gangsterë. Universal Pictures njoftoi sot se versioni i ri do të dalë në kinema në gusht të 2018-s.

Megjithatë, nuk është bërë e ditur se cilët aktorë do të interpretojnë në filmin e ri.

Mësohet nëse Sharon Stone ishe vërtet pa të brendshme në skenën ikonike (Video)

Ka shumë pyetje pa përgjigje për disa prej filmave më të famshëm në histori.

Periskopi.com +18

Por njëra i kalon të gjitha: A e tregoi aktorja Sharon Stone vërtet vaginën në filmin “Basic Instinct”?

Më në fund e kemi një përgjigje.

Ishte viti 1992, kur bota e kinemasë mbajti frymën nga ajo skenë. Sharon Stone, e veshur në të bardhë, në atë kohë 34 vjeç, hap këmbët në një karrige.

ImageSharon Stone në Basic Instinct

A ishte vërtet pa mbathje?

Në një intervistë për revistën ‘Playboy’, regjisori Paul Verhoeven i jep fund misterit.

“Po, aty shihet vagjina e Sharon Stone”.

Nuk ka pasur dublante, as mbathje me ngjyrën e lëkurës. Gjithçka natyrale.

Ideja për realizimin e kësaj skene erdhi gjatë një darke. Sharon Stone pranoi menjëherë.

 

Shikojeni trailerin e filmit që i bëri njerëzit për spital (Video)

Një film, i cili bëri për ujë të ftohtë audiencën dhe në disa raste për spital, ka debutuar trailerin e parë.

Periskopi.com Kulturë

Filmi horror “Raë” nga skenaristja dhe regjisorja Julia Ducournau, flet për një studente vegjetariane veterinarie, e cila kthehet në kanibale pasi detyrohet të hajë mish të gjallë si pjesë e një rituali.

Disa prej skenave më të dhunshme shkaktuan panik në Festivalin e Filmit në Toronto, teksa në ekran shfaqej kjo pjesë.

Shumë persona që ishin pjesë e festivalit thuhet se i ra të fikët dhe kishin nevojë për ndihmë mjekësore.

“Raë” do të dalë në kinema më 10 Mars në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e më pas në pjesën të globit./ Periskopi.com

 

Vdes “Drakula” i Turqisë, në moshën 87 vjeçare

Ka ndërruar jetë në moshën 87 vjeçare veterani i kritikës filmike Giovanni Scognamillo, duke lënë një bagazh 60 vjeçar të dokumentimit të kinematografisë turke.

Periskopi.com Showbiz

Scognamillo, i njohur ndryshe si njëri nga personazhet e “çuditshëm” të qarkut Beyoglu të Stambollit nga shkaku i manisë së tij për vampirët, ndërroi jetë si pasojë e problemit me sistemin respirator.

Historiani i kinemasë, studiuesi, përkthyesi dhe aktori Scognamillo ka lindur në Stamboll në vitin 1929 në një familje levantine italiane (familje katolike me prejardhje franceze-italiane të ardhur në Turqi).

Me thonjtë e tij të zi dhe mantel të zi, Scognamillo vishej dhe përshkruante veten si një vampir për çka në shtëpinë e tij organizonte ekspozita me piktura vampirësh.

Pikërisht për këtë në vitin 2006 u incizua dokumentari me titull: Giovanni Scognamillo, levantini në Beyoglu.