1-11

Djali i bosit të drogës, që po ‘çmend’ femrat anembanë botës

Jordan Barrett është i ri, mjaft i pashëm, por me një të kaluar dhe prindër për të cilët nuk është dhe aq krenar. Ai është model dhe këtë vit është zgjedhur si “Top Modeli i Vitit” nga sajti Models.com.

Periskopi.com Limonada

Bukuroshi që po çmend femrat anë e mbanë globit është i biri i Adrian Barrett, një trafikanti droge, i cili u dënua me 8 vite burg kur i biri ishte 17-vjeç.

Tani 20-vjeçari australian është në qendër të vëmendjes mediatike dhe është spikatur falë fytyrës interesante e syve të akullt. Ai ka rënë në sy që në moshën 14-vjeçare teksa ishte në një dyqan dhe kërkonte një çakmak për të ndezur një cigare.

1-10 1-11 1-12

Femrat që bëjnë më shumë seks kanë diçka më shumë se të tjerat

Femrat të cilat shpesh bëjnë seks kanë kujtesë më të mirë, kanë treguar hulumtimet. Shkencëtarët kanadezë kanë gjetur lidhjen midis seksit dhe hipokampusit zonë në tru e cila kontrollon emocionet, kujtesën dhe sistemin nervor.

Periskopi.com Shëndeti

Në hulumtim kanë marrë pjesë 78 femra nën moshën 30-vjeçare, transmeton Telegrafi.

Atyre u janë treguar fotografitë e fytyrave të njerëzve dhe fjalë abstrakte, ndërkaq kanë pasur për detyrë të mbajnë në mend sa më shumë fotografi dhe fjalë.

Rezultatet kanë treguar që femrat të cilat kanë më shpesh seks janë më të mira në kujtesë dhe në fjalë abstrakte, mirëpo se a kanë shpesh seks apo jo nuk ka ndikuar në mbajtjen në mend të fytyrave të njerëzve.

Është e njohur që seksi ul tensionin dhe stresin dhe vetvetiu u ndihmon njerëzve që të mendojnë pa ngarkesa të cilat i shkakton stresi.

Kështu, truri nuk është i ngarkuar me informacione të panevojshme, andaj mbajtja në mend e informacioneve të reja është më e mirë.

 

femrat

Kosova mëson shortin për Botërorin 2018

Përfaqësuesja e Kosovës në volejboll (femrat), i ka mësuar sot kundërshtarët e kualifikimeve për Botërorin 2018.

Periskopi.com Sporti

Në fakt, vashat kosovare do të jenë pjesë e Grupit C, së bashku me Bullgarinë, Turqinë, Rumaninë, Zvicrën dhe Malin e Zi, njofton Zëri.

Kualifikimet do të zhvillohen në periudhën 30 maj – 4 qershor 2017 dhe në fazën tjetër do të kualifikohen ekipet e para.