sergio llull

Real Madridi turprohet në shtëpi

Real Madrid është befasuar në shtëpi nga, Baskonia Victoria, duke u mposhtur në Euro Ligë.

Periskopi.com Sporti

Baskonia Victoria ka arritur të mposht skuadren “los blancos” si msyafir me rezultat 91-87.

Basketbollisit më i dalluar në këtë takim ishte Jaka Blazic, i cili shënoi 21 pikë por edh e vendosi fitoren me një tre pikësh në 10 sekondat e fundit të takimit.

Për Real Madridin më i miri ishte Gustavo Ayon me 16 pikë të shënuara.

Kjo ishte humbja e parë e mbretëreve pas 2 fitoresh në Euro Ligë. /Periskopi.com

man utd

Sonte zhvillohen ndeshjet e Europa Ligës

Periskopi.com Sporti

Sonte zhvillohen plot 24 ndeshjet e para të fazës së grupeve në Europa Ligë.

12 nga ndeshjet do të nisin nga ora 19:00 ndërsa 12 tjera fillojnë nga ora 21:05.

Sfida kryesore e kësaj mbrëmjeje në këtë garë pritet të jetë ajo ndërmjet Feyernord dhe Manchester United, e cila nisë nga ora 19:00.

 

Ndeshjet tjera:

Zorya – Fenerbahce

APOEL Nicosia – FC Astana

Young Boyes – Olympiacos

Anderlecht – Qabala

Mainz 05 – Saint-Etienne

AZ Alkmaar – Dundalk

Maccabi Tel Aviv – Zenit St. Petersburg

Astra Giurgiu – Austria Wien

Victoria Plzen – Roma

Rapid Wien – Genk

Sassuolo – Athletic Bilbao

Panathinaikos – Ajax

Standard Liege – Celta Vigo

Braga – Gent

Konyaspor – Shakhtar Donetsk

Nice – Schalke 04

Salzburg – Krasnodar

Qarabag – Slovan Liberec

PAOK Thesaloniki – Fiorentina

Inter – Hapoel Beer Sheva

Southampton – Sparta Prague

Osmanlispor – Steaua Bucuresti

Villarreal – Zuerich                     /Periskopi.com