Ibrahimovic vazhdon me arrogancën e tij (Video)

Zlatan Ibrahimovic ka harruar kur ka shënuar golin e fundit në fanelën e Manchester United.

Periskopi.com Sporti

‘Ibracadabra’ është një lojtar i klasit botëror por edhe me vetëbesimin e arrogancën më të madhe se çdo lojtar tjetër në botë. Suedezi tashmë është bërë idhull i tifozëve të ‘djajëve të kuqë’ pasi ua kujton ikonën franceze të klubit, Eric Cantona i cili ka pasur të njëjtin karakter si të Ibra-s.

Ibra në ndeshjen ndaj Fenerbahce-s nuk hezitoi të tregojë se është i gatshëm për treguar afëtësitë e tij marciale ndaj mbrojtësit danez, Simon Kjaer. /Periskopi.com

Inter trajnerin e ndërron por zakonin nuk e harron, mposhtet nga Southampton (Video)

Inter vazhdon me ritmin e njëjtë edhe pse shkarkuan trajnerin Frank De Boer.

Periskopi.com Sporti

Inter në këtë ndeshje ishte i udhëhequr nga trajneri i përkohëshëm Stefano Vecchit, i cili debutoi me humbje ndaj Southampton në kuadër të Europa League.

“Neruazzurët” edhe pse shënuan të parët nuk arritën të mbyllin ndeshjen në favor të tyre, pasi që skuadra angleze e përmbysi rezultatin në 2-1. Për italianët shënoi si zakonisht kapiteni Icardi në minutën e 33’ të ndeshjes.

Southampton nuk u dorëzua dhe arriti të barazojë me anë të Van Dijk (64’) ndërsa golin e fitores i’a dhuroi lojtari i Interit, Yuto Nagatomo i cili pas një harkimit në zonë nga anglezët e dërgoi topin në rrjetën e skuadrës së tij në minutën e (69’).

Pas katër ndeshjeve të zhvilluara, Southamptoni është në vendin e dytë me 7 pikë, ndërsa Interi në vendin e fundit me 3 pikë, kurse lider në grupin K është Sparta Prague me 9 pikë. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=o_WHxubg9ME

Southampton përmbys rezultatin falë autogolit të Nagatomos (Video)

Southamptoni ka kaluar në epërsi ndaj Interit në kuadër të Europa Leagues.

Periskopi.com Sporti

Pas golit të Van Dijk, anglezët e kanë shënuar edhe një, kësaj radhe përmes lojtarit të Interit, Nagatomo i cili realizoi autogol. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=LkWqppbJNzE

https://www.youtube.com/watch?v=DQVXYI4Pe8o

Inter kalon në epërsi përmes Icardit (Video)

Interi ka kaluar në epërsi ndaj Southamptonit në Europa League.

Periskopi.com Sporti

Ishte Icardi i cili në minutën e 33-të kaloi në epërsi skuadrën e tij pas një tollovie në zonën e anglezëve. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=_uBzHLqtK_0&feature=youtu.be

Fenerbahce tronditë Manchester United (Video)

Fenerbahce e ka mposhtur Manchester United në kuadër të fazës grupore të Europa Leagues.

Periskopi.com Sporti

Skuadra turke ka triumfuar me rezultat të ngushtë prej 2:1 ndaj ”Djajve të Kuq” në ndeshjen e zhvilluar në Sukru Saracoglu.

Golat për vendasit i shënuan Sow (‘2) dhe Lens (’59), teksa për mysafirët shënoi Rooney (’89).

Pas 4 ndeshjeve të zhvilluara në grupin A, lider është Feyenoord me 7 pikë, ndërsa vendi i dytë i takon Fenerbahces me po aq pikë dhe në vendin e tretë renditet Man United me 6 pikë. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=1M5fB-u0eto

Formacionet zyrtare: Fenerbahce-Manchester United

Fenerbahce sonte e pret gjigandin anglez Manchester United në kuadër të Europa Ligë.

Periskopi.com Sporti

Takimin e parë ndërmjet këtyre e fitoj Manchester United me rezultat bindës 4-1.

Këto janë formacionet zyrtare:

Fenerbahce: Volkan, Sener, Kjaer, Skrtel, Hasan Ali, Mehmet Topal, Josef, Alper, Lens, Volkan Sen, Sow.

Manchester United:

MAn utd

/Periskopi.com

Formacioni i javës në Europa Ligë (Foto)

UEFA ka publikuar formacionin e javës në Europa Ligë.

Periskopi.com Sporti

Në këtë formacion nuk kishte se si të mungonte transferi më i shtrenjtë i futbollit, Paul Pogba, i cili shkëlqeu në ndeshjen që Manchester United e zhvilloi ndaj Fenerbahces.

uefa formacioni /Periskopi.com

Fitojnë United e Roma

Janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së dytë të fazës së grupeve në Europa Ligë.

Periskopi.com Sporti

Manchester United ka shënuar fitore të vështirë përballë skuadrës ukrainase, Zorya me rezultat 1:0.

Golin e vetëm në këtë sfidë e shënoi sulmuesi Zlatan Ibrahimovic në minutën e 69.

Fitore ka shënuar edhe Roma, e cila mposhti Astra Giurgiu me rezultat të thellë prej 4:0.

Vlen të ceket se Interi është mposhtur nga Sparta Praga me rezultat 3:1, në ndeshjen e cila u zhvillua rreth orës 19. /Periskopi.com

Interi turpërohet në shtëpi

Periskopi.com Sporti

Kanë përfunduar edhe 12 ndeshjet e zhvilluara nga ora 21:05 në Europa Ligë.

Befasia e madhe është mposhtja 0:2 në shtëpi e Interit nga Hapoel Beer Sheva.

Ndeshje interesante ishte edhe ajo ndërmjet Villarreal dhe Zurichut të Armando Sadikut, e cila përfundoi me fitoren e spanjollëve me rezultat 2:1.

Vlen të ceket se Sadiku shënoi një gol tejet të bukur në këtë sfidë interesante. /Periskopi.com