Manchester United shkatërron West Ham United (Video)

Manchester United ka mposhtur West Ham United me rezultat 4-1 në kuadër të kupës së Anglisë.

Periskopi.com Sporti

Manchester United sonte nuk ka lejuar befasi pasi ishte në disponim për lojë, pasi filloi furishëm ndeshje ku kaloi në epërsi qysh në minutën e dytë të takimit përmes suedezit Zlatan Ibrahimovic.

afa
Zlatan Ibrahimovic, pas shënimit të golit

Por, West Ham United nuk dorëzua ku arriti të barazojë rezultatin në minutën e 35’ përmes ish sulmuesit të ‘djajëve të kuq’ Ashley Fletcher i cili përfitoi nga një gabim i portierit spanjoll De Gea.

fletcher
Ashley Flethcher, West Ham United

Man Utd filloi edhe pjesën e dytë në mënyrën më të mirë të mundshëm, tashmë ishte Mikhitaryan i cili asistojë për francezin Martial që e konvertoi në gol për rezultatin 2-1. Në minutën e 62’ shënoi përsëri Martial kësaj radhe u asistua nga ekuadoriani Valencia për rezultatin 3-1.

united
Anthony Martial, duke festuar golin e tretë

Në këtë takim vlen të theksohet se Mourinho nuk ishte në fushë për të udhëhequr skuadrën e tij dhe poashtu rikthimi i Bastina Schëeinsteiger ku u paraqitë për herë të parë në këtë sezon.

Goditjen e fundit londinezeve ja u dha Ibrahimovic që shënoi golin e tij të dytë pasi pranoi një pasim nga Herrera për 4-1.

zlatan-ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic, duke shënuar golin e katërt për United

Pas kësaj fitore skuadra e Mourinhos kalon në gjsmëfinale të kupës së Anglisë. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=vmm7TVZqsU8

Arsenali humbet ndaj Southamptonit, pas 19 ndeshjeve pa humbje (Video)

Arsenali është mposhtur nga Southamptoni në kuadër të EFL Cup me rezultat 0:2.

Periskopi.com Sporti

Golat u shënuan nga Jordy Clasie në minuten e 13 dhe Ryan Bertrand në minutën e 38-të.

Kështu Southampton mund të ndeshet me Manchester United, Liverpool apo Hull City në gjysmë finale të EFL Cup.

https://www.youtube.com/watch?v=J8BUA9NTjOU

Man United shënon edhe golin e tretë (Video)

Manchester United ka arritur të shënojë edhe golin e tretë ndaj West Ham United.

Periskopi.com Sporti

Kësaj radhe ishte Valencia i cili asistojë për francezin Martial që shënoi për golin e dytë të tij personal dhe të tretin për Manchester United. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=yM5QyJuwLhQ

United përsëri në epërsi ndaj West Hamit (Video)

Manchester United ka rikthyer epërsinë ndaj West Ham United.

Periskopi.com Sporti

Pas një topi të fituar nga Valencia i cili gjeti Miki në afërsi të zonës, ku ky i fundit asistojë për francezin Martial i cili e konvertoi në gol për rezultatin 2-1. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=BZxxTkpSMKU

Arsenal e mbyllë pjesën e parë në disavantazh prej dy golash (Video)

Golin për musafirët e realizoj Ryan Bertrand pas asistimit të Sofiane Boufal.

Periskopi.com Sporti

Kujtomë që ndeshja po zhvillohet për kupën EFL Cup.

https://www.youtube.com/watch?v=4uxP2xRoiVw

West Ham barazon pas gafës së De Geas (Video)

West Ham United ka barazuar rezultatin ndaj Manchester United në 1-1.

Periskopi.com Sporti

Golin e shënoi Ashley Fletcher pas një gafe të De Geas. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=Vlq9VYJ0Wxk

Southampton tronditë Arsenalin (Video)

Arsenali është duke u mposhtur 0-1 nga Southampton në kuadër të kupës së Anglisë.

Periskopi.com Sporti

Jordan Clasie ishte ai që shënoi golin për saints. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=XnFTvnUJW4g

Ibra shënon pas një super asistimi të Mkhitaryan (Video)

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj West Ham United në ndeshjen që zhvillohet në kuadër të kupës së Anglisë.

Periskopi.com Sporti

Ibra ka shënuar në minutën e 2’ pas një asistimi të bukur nga armeni Mkhytaryan. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=712Uy5-KXuE

Formacionet zyrtare: Arsenal-Southampton

Southamptoni është mysafirë i Arsenalit në kuadër të ELF Cup.

Periskopi.com Sporti

Në këtë takim nuk luajnë dyshja shqiptar Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, të cilët u pushuan nga Arsene Wenger.

 Arsenali: Martinez; Jenkinson, Holding, Gabriel, Gibbs; Coquelin, Elneny; Reine-Adelaide, Ramsey, Iwobi; Perez.

Southamptoni: Forster; Martina, Yoshida, Van Dijk, Bertrand; Davis, Reed, Clasie; Boufal, McQueen, Long.

Liverpool kalon në gjysmëfinale të Kupës EEL

Liverpool ka arritur të mposhtë Leeds Unitedin me rezultat 2 me 0, për të kaluar në gjsëmfinale të kupës EEL.

Periskopi.com Sporti

Për “Të kuqtë” i realizuan Divock Origi dhe 17-vjeçari Woodburn.

Woodburn me këtë gol u bë futbollisti më i ri në histori që realizon për Liverpoolin.

Nesër do të mësohen çiftet e gjysmëfinales së kësaj kupe. Gjysmëfinalet luhen më 9 dhe 23 janar. /Periskopi/