West Ham United's French midfielder Dimitri Payet runs with the ball during the English Premier League football match between West Ham United and Arsenal at The London Stadium, in east London on December 3, 2016. / AFP / Justin TALLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /         (Photo credit should read JUSTIN TALLIS/AFP/Getty Images)

Arsenal-Payet, në janar?

Arsenal është i interesuar në mesfushorin francez të West Ham United, Dimtri Payet.

Periskopi.com Sporti

Topqinjtë do të bëjnë lëvizje në këtë drejtim në janar nësë ende janë në garë për titull dhe nëse ende ‘çekanët’ vazhdojnë të jenë në luftë për mbijetesë.

West Ham këtë sezon nuk ka arritur të përformojë sikur në sezonin e kaluar ku ishte kualifikuar për garët evropiane.

Payet është lojtari kyç i skuadrës londineze dhe është vështirë që do të heqin dorë lehtë për të. /Periskopi/

everton-v-west-ham-united-premier-league

Manchester United afër nënshkrimit me Payet?

Manchester Untied janë të interesuar të nënshkruajnë me mesfushorin francez të West Ham United, Dimtri Payet.

Periskopi.com Sporti

Djajët e Kuq e kanë futur në listën e lojtarëve që mund të transferohen gjatë afatit kalimtar të janarit në Old Trafford.

Dimtri Payet është shëndërruar në lojtarin kyç në skuadrën e ‘çekanëve’.

27-vjeçari para disa javësh ka rinovuar kontratën me skuadrën londineze me pagë prej 125 mijë funtesh.

Manchester United dëshirojnë lojtar me shpejtësi dhe poashtu janë duke e monituruar yllin në rritje të Atletiko Madridit, Yannick Carrasco. /Periskopi/

payet duke festuar
Dimtri Payet, West Ham United