Diego Simeone, coach of Spain's Atletico Madrid, gestures during  their friendly soccer match against Colombia's America de Cali in Cali May 19, 2012.  REUTERS/Stringer  (COLOMBIA - Tags: SPORT SOCCER) - RTR32BY5

Simeone konfirmon shkurtimin e kontratës me Atleticon

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone ka pranuar se ka arritur marrëveshje me klubin për të reduktuar kontratën.

Kontrata e argjentinasit me madrilenët vlente deri në vitin 2020, mirëpo palët janë pajtuar që atë të reduktojnë për dy vjet, deri në vitin 2018.

“Kjo është e saktë”, tha Simeone kur u pyet rreth kësaj çështje.

“Ne kemi folur me njëri-tjetrin dhe kemi bërë atë që është më e mirë për skuadrën dhe klubin. Ne e kemi marrë këtë vendim së bashku”. /Periskopi.com