GENOA, ITALY - MARCH 07:  Cagliari Calcio head coach Gianfranco Zola looks on during the Serie A match between UC Sampdoria and Cagliari Calcio at Stadio Luigi Ferraris on March 7, 2015 in Genoa, Italy.  (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Aguero është më i miri në ligë

Legjenda italiane e Chelseat, Gianfranco Zola, ka deklaruar se sulmuesi argjentinas Sergio Kun Aguero është më i miri në pozitën e tij.

Periskopi.com Sporti

Zola kishte luajtur për Chelsea nga viti 1996 deri në 2003, ku ishte paraqitur në 312 paraqitje duke shënuar 80 gola.

“Nuk e shoh askënd më të mirë se Aguero. Ai dhe Costa janë lojtarë të ndryshëm por efikasiteti i Agueros është i paarritshëm’, ka thënë Zola. /Periskopi/

Diego Costa

Ndeshje e çmendur, Chelsea barazon rezultatin ndaj Cityt (Video)

Diego Costa ka barazuar rezultatin në 1:1 në sfidën derbi ndaj Manchester Cityt.

Periskopi.com Sporti

Braziliani me pasaportë spanjolle shënoi një gol të bukur nga zona e portierit kundërshtar.

Ky gol u shënua në minutën e 59-të. /Periskopi.com

yjet2

Ky futbollist mund t’ia fitojë ligën gjigandit anglez

Ish-sulmuesi i Chelseat, Salomon Kalou beson se Diego Costa mund t’ia fitojë Premier Ligën londinezëve, në rast se bëhet golashënuesi më i mirë në këtë sezon.

Periskopi.com Sporti

Braziliani me pasaportë spanjolle prin në listën e realizatorëve më të mirë të këtij sezoni në elitën e futbollit anglez me 10 gola.

“Diego Costa bëri mirë nën Jose Mourinhon”, deklaroi Kaloi.

“Nëse Diego është golashënuesi më i mirë, atëherë ata do ta fitojnë ligën, pasi ai punon anasjelltas”, shtoi ai.

Aktualisht, të kaltërit e Londrës prijnë në Premier Ligë me 31 pikë, një më shumë sesa Liverpool dhe Manchester City. /Periskopi.com

Football Soccer - Chelsea v Everton - Barclays Premier League - Stamford Bridge - 16/1/16
 Chelsea's Diego Costa receives treatment 
 Action Images via Reuters / John Sibley
 Livepic
 EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  Please contact your account representative for further details.

Sa pritet të mungojë Diego Costa

28-vjeçari pësoi lëndim në fitoren ndaj Evertonit 5-0, ai është lënduar në kofshën e tij të djathtë të sipërme.

Periskopi.com Sporti

Antonio Conte mund të përdorë Michy Batshuayi në vend të Costas, i cili po ashtu po vuan nga lëndimet muskulare por ‘blutë e londrës’ besojnë se ai do të jetë i gatshëm për sfidën ndaj Middlesbrough që do të zhvillohet me 20 nëntor.

Chelsea e presin ndeshje të vështira pasi do të takohet me Middlesbrough, Tottenham para derbit me Manchester City me 3 dhjetor. /Periskopi.com

conte-costa

Vazhdojnë problemet mes Costa’s dhe Conte’s

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte vazhdon të ketë probleme me sulmuesin problematik Diego Costa.

Periskopi.com Sporti

I pari i pankinës së të kaltërve të Londrës është përplasur sërish me reprezentuesin e Spanjës, shkruan Marca.

Raportohet se ngjarja në fjalë ka ndodhur pas përfundimit të pjesës së parë të ndeshjes kundër kampionit Leicester City. /Periskopi.com

Diego Costa

Chelsea në epërsi ndaj Leicester Cityt (Video)

Chelsea po përballet me Leicester Cityn në derbin e javës së nëntë në Premier Ligën angleze.

Periskopi.com Sporti

Të kaltërit nga Londra kanë kaluar në epërsi nëpërmjet golit të sulmuesit Diego Costa, gol ky i shënuar në minutën e shtatë.

/Periskopi.com

mavraj

Mavraj: Ky yll i Spanjës më kërkoi numrin e telefonit, por nuk ia dhashë

Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Mërgim Mavraj ka zbuluar disa detaje interesante të ndeshjes së sotme ndaj Spanjës.

Periskopi.com Sporti

Kuqezinjtë u mposhtën nga ‘furia e kuqe’ me rezultat 0:2 në Shkodër.

Ndërsa Mavraj kishte mosmarrëveshje me sulmuesin problematik, Diego Costa.

Madje, 30-vjeçari thotë se braziliani me pasaportë spanjolle i kërkoi atij numrin e telefonit, por që ai nuk ia dha atë.

“Më kërkoi numrin e telefonit, dhe nuk ja dhashë”, ka thënë duke qeshur Mavraj. “I thash edhe se ne në Shqipëri nuk i respektojmë brazilianët që luajnë për Spanjën”, ka thënë Mavraj duke qeshur. /Periskopi.com

wenger

Wenger: Do ta doja këtë yll të Chelseat në Arsenal

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger thotë se do të dëshironte ta kishte në skuadër sulmuesin e Chelseat, Diego Costa.

Periskopi.com Sporti

‘Topçinjtë’ dhe të kaltërit e Londrës takohen sonte me fillim nga ora18:30 për të zhvilluar derbin e javës së gjashtë në Premier Ligë.

Trajneri francez thotë se ishte habitur kur Reprezentuesi i Spanjës kishte vendosur të largohej nga Atletico Madrid për skuadrën nga Stamford Bridge.

“Unë kam qenë i befasuar kur Costa nënshkroi me Chelsean, sepse kurrë nuk kam menduar se ai do të largohej nga Atletico Madrid në atë kohë”, deklaroi Wenger.

“Sigurisht që do të më pëlqente të nënshkruaja me të, sepse më pëlqejnë cilësitë e tij si lojtar”. /Periskopi.com

Diego Costa

Ja sa shumë ngjanë Diego Costa më vëllaun

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Chelseat, Diego Costa ka publikuar një foto në instagram me vëllaun e tij, me të cilin ngjanë jashtëzakonisht shumë.

diego-costa me vellaun Periskopi.com

Diego Costa

Atletico do rikthimin e Costa

Periskopi.com Sporti

Atletico Madrid dëshiron të rikthejë në skuadër sulmuesin e Chelseat, Diego Costa.

E përditshmja britanike ‘Daily Mail’ shkruan se trajneri i Atleticos, Diego Simeone e ka shndërruar në objektiv kryesor transferimin e brazilianit me pasaportë spanjolle.

Ende nuk dihet nëse Chelsea do të jetë gati ta shesë sulmuesin problematik, i cili ka treguar formë të mirë që prej kalimit në Stamford Bridge para dy sezonesh. /Periskopi.com