Aktorja shqiptare më e bukur se Angeline Jolie (Foto)

Periskopi.com Kulturë

Është një nga gratë më të bukura të skenës shqiptare.

Ajo është shkëputur nga skena që disa vite, por filmat e saj ende i shikojnë të gjithë.

Rajmonda Bulku ishte deputete e Kuvendit të Shqipërisë dhe përfaqëson PD-në.

Tironsja filloi jetën artistike që në moshën 16-vjeçare. Tani me gjithë bukurinë që ka, ajo po i ofrohet të 60’ave.

Roli i saj i parë ishte ai i Pranverës në filmin “Dimri i fundit” rol që do të vlerësohej për gjithë kohën.

Ajo ka dhjetëra çmime të fituara.

Ajo kujtohet gjithashtu edhe për impenjimin e saj social në Lëvizjen për Demokraci në fund vitin 1990 dhe fillimin e vitit 1991. Thirrja e saj për protestë paqësore drejtuar grave të Tiranës, në mitingun e improvizuar në Qytetin Studenti, në solidaritet me grevistët e urisë, të cilët kërkonin heqjen e emrit të diktatorit Hoxha nga emërtimi zyrtar i Universitetit të Tiranës, i dha shtysë protestës masive që çoi në rrëzimin e shtatores së diktatorit në Sheshin Skënderbej, më 20 shkurt 1991.

E lindur në gusht 1958, është e martuar dhe ka dy fëmijë.

Kjo vajzë, sot është deputete shumë e zonja e Kuvendit të Kosovës

Nëse e shikoni mirë dhe më vëmendje ndoshta do mund të ia qëlloni se kush është ajo. Flokët edhe sot i ka po në të njëjtën gjatësi, poashtu edhe syze mbanë.

Periskopi.com Showbiz

Nëse ende nuk po mund ta zbuloni, është fjala për deputeten e Lëvizje Vetëvendosje, Shqipe Pantina, shkruan Magazina.al.

Pantina në kohën kur është realizuar fotoja duhet ti ketë pasur rreth 10-12 vjet. Ndërsa tani kur edhe kanë ikur shumë vite, deputetja është bërë mjaft e zonja dhe aktive në politikë.

16706885_10154256941007036_1259192356_n

pantina-310117

 

Shqiptarja që po synon postin e deputetes në Kantonin e Solotunit në Zvicër

Kosovare Rrustemi, është një vajzë nga Kosova që po synon postin e deputetes në Zvicër.

Periskopi.com Lajme

MË saktësisht ajo synon këtë post në Kantonitn e Solotunit në Zvicër, raporton periskopi

Ajo është vullnetare/aktiviste, ka jetuar shumë vite në Bernë të Zvicrës dhe ka qenë kryetare e grupit vullnetar të Terre des HOmmes në këtë qytet.

Përkujdesja e klientëve në shtypshkronjën Rubmedia, gjithë kohën e saj të lirë e kalon në ndihmë fëmijëve. Ajo ka dënuar stereotipat negative për kosovarët.

Kosovare Rustemi bashkë me pronarin e një shitoreje në Bernë, Alfred Burri, dhe gazetën «Könizer Zeitung» kanë lancuar aksionin «Gurtenfeuerëerk fürs Herz» dhe me shitjen e këtyre certifikatave, gjysma e të hollave do të shkojë në llogarinë e “Terre des Hommes“ për projektin “Një udhëtim për të shpëtuar jetë“.

Në kuadër të këtij projekti, do të operohen në Zvicër fëmijët të cilët nuk kanë mundësi një gjë të tillë ta bëjnë në vendlindje.

Periskopi mëson se ajo është e martuar dhe ka dy fëmijë.

Për më tepër, ajo vjen nga Zhegra e Gjilanit dhe është motra e boksierit tepër të njohur, Erzen Rrustemit.

Zgjedhjet kur ajo kërkon voton janë më 4 mars të këtij vitit.

16265852_1244594995626533_1692532639196900277_n

Deputetja kosovare vjen me poza joshëse (Foto)

Ajo është një prej deputetëve më të bukura të Kosovës.

Periskopi.com Showbiz

Bëhet fjalë për Duda Balen, e cila është edhe nënkryetare e Kuvendit të Kosovës.

Së fundi, deputetja prej radhëve të komunitetit boshnjak ka publikuar disa fotografi në llogarinë personale në Facebook, transmeton Telegrafi.

Bale shihet mjaft seksi dhe joshëse me syze teksa bën një fotografi ‘selfie’.

Vlen të theksohet se kjo nuk është hera e parë që ka publikuar poza të tilla, të cilat kanë marrë shumë ‘like’ dhe komplimente deputetja kosovare. /Telegrafi/

duda

duda-2

duda-3