Rikthehet ‘telenovela’ De Gea, ky është çmimi që kërkon United

Portieri i Manchester United, David de Gea mund të largohet nga Old Trafford.

Periskopi.com Sporti

E përditshmja spanjolle ‘Marca’ shkruan se klauzola e largimit të spanjollit nga United kap shifrën e 60 milionë eurove.

26-vjeçari ka qenë shumë i lidhur me një kalim te Real Madridi në vitin 2015, madje klubet ishin marrë vesh për transferimin në fjalë, por lojtari nuk kishte kompletuar dokumentacionin.

Tani mbetet të shihet nëse Real Madridi do të shfaq sërish interesim për ish-yllin e Atletico Madridit. /Periskopi.com

De Gea tallet me Shqipërinë pas ndeshjes

Portieri i Spanjës, David de Gea ka folur për sfidën e sotme ndaj Shqipërisë.

Periskopi.com Sporti

Kuqezinjtë u mposhtën nga Spanja me rezultat 0:2.

Portieri i Spanjës thotë se vendësit nuk kishin raste dhe për këtë arsye ai kishte të ftohtë në fushë gjatë ndeshjes.

“Luajtëm mirë. Shqipëria nuk ka pasur shumë raste, unë e kisha pak ftohtë gjahtë ndeshjes”, ka thënë De Gea. /Periskopi.com