MORATA

Carvajal: Morata lojtar i klasit botëror, meriton më shumë minuta

Mbrojtësi i Real Madridit, Carvajal ka folur për situatën e Moratas në Real Madrid.

Periskopi.com Sporti

Carvajal, i cili luan si mbrojtës i krahut të djathtë, beson se sulmuesi spanjoll i Real Madridit meriton më shumë minta në fushën e gjelbër.

“Morata ka dëshumar se ai meriton më shumë minuta në lojë, dhe kjo e gjitha për arsye të performancave të tij të mira që i ka pasur.

“Nëse ai vazhdon në këtë mënyrë, ai do të luajë më shumë minuta në këtë sezon”, përfundoi Carvajal. /Periskopi.com

MADRID, SPAIN - SEPTEMBER 15:  Cristiano Ronaldo of Real Madrid celebrates with Karim Benzema after scoring Real's 2nd goal from the penalty spot during the UEFA Champions League Group A match between Real Madrid and Shakhtar Donetsk at estadio Santiago Bernabeu on September 15, 2015 in Madrid, Spain.  (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Lajm shumë i mirë për tifozët e Real Madridit

Real Madridi i ka ofruar kontratë të re mbrojtësit të djathtë, Dani Carvajal.

Periskopi.com Sporti

Kontrata aktuale e spanjollit skadon në vitin 2020, mirëpo drejtuesit e Los Blancos duan që marrëveshjen ta zgjasin deri më 2022.

Carvajal ka treguar paraqitje të jashtëzakonshme me madrilenët në sezonet e fundit dhe është bërë i pazëvendësueshëm në këtë pozitë.

Pritet që lojtari të pranojë marrëveshjen e re me klubin. /Periskopi.com

MADRID, SPAIN - NOVEMBER 30: Daniel Carvajal of Real Madrid CF protests to the referee during the La Liga match between Real Madrid CF and Real Valladolid CF at Estadio Santiago Bernabeu on November 30, 2013 in Madrid, Spain.  (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Carvajal e do titullin e La Liga’s

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal ka shprehur hapur dëshirën për të fituar titullin e La Liga’s në këtë sezon.

Ai thotë se ka fituar dy herë Ligën e Kampionëve dhe se tani është radha për trofeun e La Liga’s dhe Super Kupën e Spanjës.

“Kjo nuk do të ishte një barrë e keqe. Unë kam luajtur në tre sezone në Ligën e Kampionëve dhe kam fituar dy prej tyre”, deklaroi Carvajal.

“Unë do isha i kënaqur nëse do ta fitoja La Liga’n, sepse nuk e kam fituar kurrë atë. Do të ishte e veçantë sikur të fitoja Ligën dhe Super Kupën e Spanjës. /Periskopi.com