flamini

Flamini nënshkruan për Crystal Palace

Periskopi.com Sporti

Ish-mesfushori i Arsenalit, Mathieu Flamini ka kaluar te Crystal Palace si lojtar i lirë.

32-vjeçari u largua në këtë verë nga ‘topçinjtë’ pasi i kishte skaduar kontrata.

Francezi ka qenë në dy kohë të ndryshme pjesë e  Arsenalit, skuadër me të cilën ka zhvilluar plot 246 paraqitje në të gjitha garat. /Periskopi.com

Jack Wilshere of Arsenal looks on during the Barclays Premier League match between Arsenal and Newcastle United at the Emirates Stadium in London, England.  


LONDON, ENGLAND - DECEMBER 29:  
(Photo by Clive Mason/Getty Images)

Wilshere te Crystal Palace

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere është pranë kalimit te Crystal Palace në formë huazimi, shkruajnë mediat evropiane.

Daily Mirror raporton se ‘topçinjtë’ kanë marrë plotë 22 oferta për anglezin, i cili është përballur me shumë lëndime në sezonet e fundit.

Besohet se lojtari do të kalojë te Crystal, skuadër kjo e cila është përforcuar mjaft shumë në këtë afat kalimtar me lojtarët si Christian Benteke dhe Loic Remy. /Periskopi.com

remy

Remy huazohet te Crystal Palace

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Chelseat, Loic Remy është bashkuar me Crystal Palace në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni.

29-vjeçari ka zhvilluar vetëm 47 paraqitje dhe ka shënuar 12 gola për Chelsean, që prej vitit 2014, kur u transferua te kjo skuadër nga Newcastle United. /Periskopi.com

remy

Remy te Crystal Palace

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Chelseat, Loic Remy është pranë kalimit te Crystal Palace.

Le10Sport raporton se francezi tashmë ka arritur marrëveshje me skuadrën në fjalë, ku do të kalojë sezonin në formë huazimi, ndërsa në verën e ardhshme do të mund të kalojë te kjo skuadër në formë të plotë për 10 milionë funte.

Ish-anëtari i Queens Park Rangers nuk ka arritur të zë vend në formacionin bazë te skuadra nga Stamford Bridge që prej kalimit të tij te kjo skuadër në vitin 2014. /Periskopi.com

benteke3

Benteke zyrtarisht i Crystal

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i deritanishëm i Liverpoolit, Christian Benteke është transferuar te Crystal Palace.

Lajmi është konfirmuar nga skuadra e re e belgut.

Sulmuesi ka kaluar vizitat mjekësore të premten, ndërsa paga e tij javore kap shifrën e 120 mijë funteve në javë.

Raportohet se Liverpool ka përfituar plot 32 milionë funte nga largimi i ish-anëtarit të Aston Villas. /Periskopi.com