conte-mou

Conte godet Mourinhon: Këtë yll nuk është dashur ta largosh nga Chelsea

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte ka folur rreth të kaluarës së Kevin de Bruyne te Chelsea.

Periskopi.com Sporti

Italiani thotë se është për keqardhje pse ai sot luan në tjetër ekip dhe jot ë Chelsea, duke kritikuar kështu indirekt Jose Mourinhon, i cili në atë kohë drejtonte të kaltërit nga Londra.

“De Bruyne ka luajtur në Chelsea dhe vërtetë është një lojtar i madh”, deklaroi Conte.

“Është keqardhje e madhe pasi ai sot luan për tjetër ekip. Ai është një lojtar fantastik për Manchester Cityn. I uroj gjitha të mirat atij, pas përballjes me ne”, shtoi italiani. /Periskopi.com

mikel

Mikel ribashkohet me Jose Mourinho?

Manchester United janë duke menduar të bëjë një ofertë në drejtim të Chelseat, për mesfushorin Nigerian John Obi Mikel.

Periskopi.com Sporti

Nigeriani Mikel në fund të këtij sezoni i përfundon kontratë me skuadrën londineze, poashtu ai nuk është duke u pëlqyer nga trajneri italian Antonio Conte.

Mikel në këtë sezon nuk bërë asnjë paraqitje në Premier Ligë.

John Obi Mikel ishte transferuar në verën e vitit 2005 në Chelsea në mënyrë të çuditshme, pasi ai ishte prezantuar njëhera si lojtar i Manchester United por ai kishte ndërruar mendje dhe kishte nënshkruar për Jose Mourinhon. /Periskopi

yjet2

Ky futbollist mund t’ia fitojë ligën gjigandit anglez

Ish-sulmuesi i Chelseat, Salomon Kalou beson se Diego Costa mund t’ia fitojë Premier Ligën londinezëve, në rast se bëhet golashënuesi më i mirë në këtë sezon.

Periskopi.com Sporti

Braziliani me pasaportë spanjolle prin në listën e realizatorëve më të mirë të këtij sezoni në elitën e futbollit anglez me 10 gola.

“Diego Costa bëri mirë nën Jose Mourinhon”, deklaroi Kaloi.

“Nëse Diego është golashënuesi më i mirë, atëherë ata do ta fitojnë ligën, pasi ai punon anasjelltas”, shtoi ai.

Aktualisht, të kaltërit e Londrës prijnë në Premier Ligë me 31 pikë, një më shumë sesa Liverpool dhe Manchester City. /Periskopi.com

chelsea

Chelsea peshkon në skuadrën e Fiorentinës

Chelsea është duke menduar të bëjë pazar me skuadrën italiane Fiorentina.

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte është duke i monituruar treshen e Fiorentinës Nenad Tomovic, Federico Bernardeschi dhe Milan Badelj, dhe në shkëmbim të ofrojë Cesc Fabregasin.

Lojtarët si Fabregas, Oscar dhe Willian besohet se nuk bëjnë pjesë në planet e italianit dhe mund të largohen qysh në janar.

Chelsea është lider i Premier Ligës me 31 pikë. /Periskopi/

hazard

Hazard thotë se Arsenali dhe Man Utd nuk janë në garë për titull

Ylli i Chelseat, Eden Hazard ka folur rreth garës për titullin e Premier Ligës në këtë sezon.

Periskopi.com Sporti

Belgu thotë se rivalët kryesor të të kaltërve të Londrës për titull janë Manchester City dhe Liverpool.

Kështu, ai nuk konsideron se Arsenali dhe Manchester United mund të rivalizojnë për titull.

“Manchester City dhe Liverpooli”, është shprehur Hazard për reporterët kur është pyetur për ekipet rivale për titull në këtë sezon.

“Ato janë të dyja shumë të mira, nëse duam të jemi aty në fund atëherë duhet të përfundojmë para tyre. Javën e ardhshme ne shkojmë te Manchester City, një kundërshtar i vështirë. Duhet të vazhdojmë kështu, kemi shumë besim dhe duam të fitojmë çdo ndeshje”, ka thënë Hazard. /Periskopi.com

nainggolan2

Nainggolan në Chelsea?

Chelsea është duke e vazhduar interesimin për mesfushorin e Romës, Radja Nainggolan.

Periskopi.com Sporti

Ylli belg është duke shkëlqyer dhe është duke u konsideruar si kapiteni i ardhshëm nga skuadra romake.

Blutë nga Londra e kanë futur në listë të lojtarve që Conte i dëshiron të trasnferojë, vlen të theksojmë se Conte tentoi edhe gjatë verës të nënshkruajë me belgun.

Chelsea ka menduar të ngritë ofertën për t’i bindur ‘Giallorosët’, ta lënë të lirë yllin e tyre. /Periskopi/

chelsea

Londra bëhët e kaltër, Chelsea rimerr kreun e Premier Ligës (Video)

Chelsea ka mposhtur Tottenham në derbin e Londrës me rezultat 2-1.

Periskopi.com Sporti

Ishte skuadra mysafire që filloi ndeshjen furishëm takimi duke pasur akisone të një pas njëshme në drejtim të portës së belgut Courtois. ‘Gjelat’ arritën të kalojnë në epërsi përmes mesfushorit danez Christian Eriksen në minutën e 15’ i cili shënoi një super gol nga distanca.

eriksen1
Christian Eriksen, momenti i golit

Ky ishte edhe goli i parë i pranuar nga skuadra vendase pas 6 ndeshjeve pa pranuar gol.

Tottenham vazhdojë me lojë të bukur dhe me raste të shumta nëpërmjet sulmueseve Hary Kane dhe Son por hasën në rezistencë të Courtois.

Chelsea në minutën e 30’ bëri goditjen e parë në kornizë të Hugo Llorisit, ‘blutë e londrës’ tentuan disa herë nëpërmjet kundersulmeve të barazojë rezultatit por nuk ia arritën deri në minutën e 45’ të barazojnë ku pas një aksioni të gjatë nga Chelsea realizoi spanjolli Pedro me një super gol nga distanca. Pjesa e parë përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

pedro1
Pedro Rodriguez, duke festuar golin e avantazhit

 

Chelsea filloi pjesën e dytë shumë më mirë se sa pjesën e parë, ata përmbysen rezultatin në minutën e 51’ pas një kundërsulmi të cilin e filloi Matic pas një topi të fituar në mesfushë, aksionin e përfundoi në gol nigeriani Victor Moses i asistuar nga Diego Costa.

mose
Victor Moses, pas golit të realizuar për 2-1

 

Pas vetëm dy minutash skuadra e Contes e humbi një rast të pastër për të shënuar golin e tretë përmes Alonsos i cili ishte i vetëm përballë portierit Lloris.

Pas këtij goli ndeshja u kontrollua nga skuadra vendase, Spurs nuk arritën të barazojnë rezultatin edhe pse patën raste për të barazuar rezultatin. Chelsea rimerr kreun e tables në Premier Ligë me 31 pikë ndërsa Tottenham mbetet në pozitën e pestë me 24 pikë, kjo ishte edhe humbja e parë për skuadren e Maurico Pochetinos në këtë sezon. /Periskopi/

chelsea

Formacionet zyrtare: Chelsea – Tottenham Spurs

Blutë’ do të ndeshen me ‘Spursat’ në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të të Ligës Premier, takim ky që zhvillohet në Stamford Bridge.

Periskopi.com Sporti

Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, David Luiz, Cahill (c); Moses, Kante, Matic, Alonso; Pedro, Diego Costa, Hazard

Tottenham: Lloris; Walker, Dier, Vertonghen, Wimmer; Wanyama, Dembele; Eriksen, Dele, Son; Kane.

carneiro

Çka i ndodhi ish-doktoreshës së Chelseat në muajin e mjaltit?

Eva Carneiro u ballafaqua me frikë të madhe gjatë muajit të mjaltit.

Periskopi.com Sporti

Ish doktoresha e Chelseas, Eva Carneiro u kërcënua me vdekje gjatë muajit të mjaltit.

Ajo ishte cak i kërcënimeve pas largimit të diskutueshëm nga klubi i Premierligës.

“Ata ishin qyqarë të paftyrë që më kërcënonin edhe me vdekje”, deklaroi ajo për “The Sun”, përcjell “Lajmi.net”.

Ajo ishte quajtur “naive” nga Jose Mourinho në gusht të vitit 2015 për mënyrën e trajtimit të mesfushorit Eden Hazard.

Ajo pranoi një marrëveshje gjyqësore nga Chelsea në qershor. Por, akuzat dhe sulmet nuk u ndalën as pas largimit nga Stamford Bridge.

terry

Lajm i keq për Chelsean

Kapiteni i Chelseat, John Terry ka pësuar një tjetër dëmtim dhe do t’i mungojë skuadrës për dy ose tre javë.

Periskopi.com Sporti

Lajmi është konfirmuar nga vetë trajneri Antonio Conte.

“Terry ka pësuar një lëndim të ri dhe do të jetë jashtë për dy deri në tre javë”, tha Conte.

Terry është përballur edhe me tjera dëmtime kohëve të fundit. /Periskopi.com

willian

Mourinho e do yllin e Chelseat te United

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho është i interesuar të transferojë yllin e Chelseat, Willian.

Periskopi.com Sporti

Braziliani pëlqehet jashtëzakonisht nga ‘special one’, prandaj dërgimi i një ofertë për të në janar ka shumë mundësi të ndodhë.

Megjithatë, vështirë se drejtuesit e klubit nga Stamford Bridge janë të gatshëm të lejojnë largimin e 28-vjeçarit nga skuadra, duke pasë parasysh faktin se ai është një ndër futbollistët kryesor të skuadrës pesë herë kampione të Premier Ligës. /Periskopi.com

barcelona

Tifozëve shqiptar të Barcelonës nuk do t’u pëlqejë ky lajm

Barcelona ka nisur kontaktet me Chelsean për mundësinë e transferimit të mbrojtësit Branislav Ivanovic.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi serb ka kontratë vetëm deri në verën e ardhshme, prandaj largimi i tij nga Stamford Bridge në janar është tejet i mundshëm.

32-vjeçari shihet si zëvendësimi i duhur i të Dani Alves, largimi i të cilit ka lënë një boshllëk të madh në krahun e djathtë të mbrojtjes katalane. /Periskopi.com

drogba2

Zyrtare: Drogba largohet nga Montreal, a do të rikthehet te Chelsea?

Sulmuesi i njohur, Didier Drogba ka konfirmuar se do të largohet nga skuadra e tij Montreal.

Periskopi.com Sporti

Këtë, ai thotë se do ta bëjë në fund të këtij sezoni dhe thotë se më nuk do të kthehet në këtë skuadër.

“Kontrata ime mbaron në fund të sezonit dhe unë nuk do të kthehem më këtu”, deklaroi Drogba.

Mbetet të shihet nëse veterani nga Bregu i Fildishtë do të kthehet te Chelsea, pasiqë spekulime të tilla nuk kanë munguar. /Periskopi.com

conte

Conte flet për Juventusin, ka disa fjalë për yjet e kësaj skuadre

Antonio Conte nuk është mësuar që të humbas, dhe këtë gjë po e demostron edhe sezoni fantastik që po kalon me Chelsean.

Periskopi.com Sporti

Ish trajneri i Italisë është kthyer të flasë edhe për Juventus-in në një intervistë të gjatë për “La Gazzeta Dello Sport”.

“Juventus, që është skuadra e tetë në botë për sa i takon shumës që shpenzon për pagat e lojtarëve, nuk mund të kufizohet vetëm te Seria A. Një ekip me atë përbërje duhet të ketë objektiva të mëdha. Nëse rivalët të shesin Higuain dhe Pjanic, gjithçka është më e lehtë”, u shpreh trajneri italian.

chelsea

Napoli kërkon yllin e Chelseat

Napoli është duke shpresuar se Chelsea do të huazojë mbrojtësin francez, Kurt Zouma.

Periskopi.com Sporti

Kurt Zouma është rikthyer nga një lëndim i gjurit që e mbajti jashtë fushave të gjelberta për një kohë të gjatë dhe tani ai ka nevojë për minutazhë, gjë të cilen Antonio Conte nuk mund të ia sigurojë.
Napoli e dëshiron Zouma si zëvendësues të spanjollit Raul Albiol i cili ka kaluar të tridhëjetat.
Zouma konsiderohet si pasardhësi i John Terry, ai sezonin e kaluar nën Jose Mourinhon ishte titullar deri sa e pësoi lëndimin. /Periskopi.com/

Mbrojtwsi francez Kurt Zouma
Kurt Zouma, Chelsea
conte-chelsea-karanka

Formacionet zyrtare: Middlesbrough-Chelsea

Sot zhvillohet takimi i parafundit i Premier Ligës, ndërmjet Midlesbrough dhe Chelsea.

Periskopi.com Sporti

Chelsea në rast fitore do të kalojë në pozitën e parë dhe do të jetë lider i Premeri Ligës.

Këto janë formacionet zyrtare:

Middlesbrough: 

cehlas

Chelsea: Courtois, Azpilicueta, David Luiz, Cahill, Moses, Kante, Matic, Alonso, Pedro, Diego Costa, Hazard. /Periskopi.com/

hazard

Hazard tregon se kur do të largohet nga Chelsea

Ylli i Chelseat, Eden Hazard ka insistuar se nuk do të largohet nga Chelsea, derisa ata ta fitojnë Premier Ligën përsëri, shkruan Daily Mail.

Periskopi.com Sporti

Anësori belg prej kohësh ka qenë i përfolur për një largim të mundshëm nga Stamford Bridge.

Madje, është raportuar se për të interesohen klube të mëdha europiane, në mesin e tyre edhe Real Madrid. /Periskopi.com

fabregas-oscar

Zyrtare: Chelsea vendos për Fabregas dhe Oscar

Mesfushorët e Chelseat, Cesc Fabregas dhe Oscar do të qëndrojnë në Stamford Bridge.

Periskopi.com Sporti

Këtë e ka konfirmuar trajneri i të kaltërve të Londrës, Antonio Conte.

“E ardhmja e Oscarit është Chelsea. Për mua ai është një lojtar i rëndësishëm në skuadër. Ai është në formë të mirë dhe një lojtar i madh”, ka deklaruar Conte.

“Fabregas? Ai është në një gjendje të mirë dhe në dispozicion për të dielën me siguri. E ardhmja e Fabregasit është e njëjtë si e Oscari”, shtoi ai.

Dyshja në fjalë ka qenë shumë e përfolur për një largim nga pesë herë kampioni i Anglisë, mirëpo një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë. /Periskopi.com

coutinho-hazard

Ky është lojtari i muajit në Premier Ligë

Eden Hazard është shpallur futbollisti i muajit tetor në Premier Ligë.

Periskopi.com Sporti

Belgu është kthyer në formë të mirë në këtë sezon, pas një forme jo aq të mirë në sezonin e kaluar.

Deri më tani në këtë sezon, Hazard ka shënuar shtatë gola dhe ka bërë një asistim. /Periskopi.com

willian-premier-league-chelsea-v-burnley-270816_1uetm6j9nbsde1uw0loxgbsxlw

Osar largohet? Transferohet ky super yll në Chelsea

Chelsea është shumë afër nënshkrimit me turkun e Bayer Leverkusen, Hakan Calhanoglu.

Periskopi.com Sporti

Besohet se Calhanoglu ka arritur marrëveshje me londinezët dhe në janar do të kalojë në Stamford Bridge, sipas gazetës turke Haberturk.

Chelsea pritet që të paguajë rreth 20 milionë euro për të siguruar shërbimet e lojtarit.

Calhanoglu, ka qenë i lidhur edhe me një kalim te Manchester United, pasi ka ngjashmëri në goditje me legjendën David Beckham.

Hakan Calhanoglu, Bayer Leverkusen

Mesfuhsori 22-vjeçar mendohet se do të jetë zëvnedësimi i brazilianit në ikje, Oscar që gjithmonë e më larg Chelsea duket. /Periskopi.com/