Kapiteni i Kosovës paralajmëron Arda Turanin dhe Burak Yilmazin

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani ka paralajmëruar disa nga yjet e Turqisë.

Periskopi.com Sporti

Kosova nesër luan si mysafire e Turqisë në ndeshjen kualifikuese për Botërorin 2018.

Vushtrriasi thotë se ‘Dardanët’ do të përpiqen t’i ndalin yjet e Turqisë, Arda Turan dhe Burak Yilmaz.

“Do të jetë ndeshje e vështirë. Turqia ka super futbollistë dhe kjo do ta bëjë më të vështirë ndeshjen. Do të mundohemi t’i ndalim lojtarët e tyre dhe të marrim rezultat pozitiv pasi që dihet se lojtarë si Turan dhe Ilmaz, luajnë me Turqinë”, deklaroi Ujkani. /Periskopi.com